KARAKÖPRÜ KIRSALINA YENİ ÇOK AMAÇLI SALONLAR KAZANDIRILIYOR

Karaköprü Belediyesi kırsal mahalleleri kalkındırmak için hizmetlerini sürdürürken, kırsala yeni kazandırılacak çok amaçlı salonların yapımı devam ediyor

Karaköprü Belediyesi kırsal mahalleleri merkezden ayırmadan hizmetlerini götürmeye devam ediyor. Kırsal mahallelere vatandaşların özel günlerini, taziyelerini ve davetlerini yapabilmesi için çok amaçlı salonlar yapılırken, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin talimatıyla çok amaçlı salon yapılmayan mahalle kalmayana kadar çalışmalar devam edecek.

Sancak ve Büyük Salkım Kırsal Mahallelerinde kazandırılacak olan çok amaçlı salonların yapım çalışmaları devam ederken, kısa bir süre sonra çok amaçlı salonların hazır hale getirilerek hizmete açılması hedefleniyor.

Kırsal mahallelerde kalıcı yatırım yapmaya önem verdiklerini belirten Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, çok amaçlı salonların da kırsal mahalleler için önemli bir sosyal alan olduğunu dile getirdi.

Başkan Baydilli, “Kırsal mahallelerimize çok amaçlı salon kazandırma sözümüz vardı ve bu konuda çalışmalarımız sürüyor. 45 Mahallemize çok amaçlı salon kazandırıp vatandaşlarımıza teslim ettik. Diğer mahallelerimiz için de çalışmalarımız devam ediyor. Bu mekanlar kırsaldaki vatandaşların sosyal toplanma alanı olarak hizmet veriyor. Burada köylü kardeşlerimiz taziye, düğün, davet ve toplantılarını yapabilecek.

Sancak ve Büyük Salkım Mahallelerimize de çok amaçlı salon kazandırmak için inşaat çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve inşallah kısa süre sonra tamamlayıp hizmete sunacağız. Çok amaçlı salonlarımız kırsal mahallemize şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Büyük Salkım Cami İmamı Mustafa Akyavuz, 6 Şubat depremlerinde mahallenin cami ve taziye evinin ağır hasar aldığını belirterek Başkan Metin Baydilli’nin taziye ve diğer faaliyetler için mahalleye çok amaçlı salon yaptırdığını dile getirdi. Akyavuz, mahalleye kazandırılacak olan çok amaçlı salon için Başkan Baydilli’ye teşekkür etti.

Karaköprü Belediyesi, kırsal mahallelere kalıcı yatırımlarını ihtiyaçlara göre programlı olarak sürdürecek.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #karaköprü belediyesi #metin baydilli

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri