KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ İLE ŞANLIURFA’DA MAHKUMLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

 

Şanlıurfa’da, Türkiye Kültür Yolu Festivali çerçevesinde mahkumlarla bir araya gelen oyuncu-sunucu Şoray Uzun, teknik direktör taklitleri ve hatıralarıyla mahkumların yüzünü güldürdü, unutulmaz bir gün yaşattı.

 

Şanlıurfa’da 9 gün sürecek olan Türkiye Kültür Yolu Festivali devam ediyor. Festival çerçevesinde dizi oyuncusu ve sunucu Şoray Uzun, Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Şanlıurfa Açık Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü, personel ve yönetim kadrosu ile bir araya geldi. Hükümlülerle buluşan Şoray Uzun, uzun yıllar sürdürdüğü sunuculuk mesleği ve teknik direktörlerle yaşadığı hatıralarını paylaştı. Uzun, özellikle Teknik Direktör Fatih Terim ile ilgili yaptığı taklitlerle herkesin yüzünü güldürdü. Sinema oyuncusu Cüneyt Arkın’ın da taklitleriyle beğeni toplayan Uzun, hükümlülere unutulmaz bir gün yaşattı. Cezaevi yetkilileri, Uzun’a hükümlüler tarafından yapılan tabloyu takdim ederek, teşekkür etti. Program çekilen hatıra fotoğrafları sonrası Gezen Sinema ekibinin konseri ile devam etti. Konserde şarkı ve Urfa türkülerine eşlik eden hükümlüler, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Mahkumlarla bir araya geldiği için mutlu olduğunu belirten dizi oyuncusu-sunucu Şoray Uzun, “Allah herkesi kurtarsın. Allah herkesin yardımcısı olsun. Buradaki mahkumları bekleyen ailelere Allah sabırlar versin, sağlıklı günlerde kavuşmayı nasip etsin. Mahkum arkadaşlarımla buraya gelirken ne konuşacağım konusunda açıkçası pek bir fikrim yoktu, onlar yönlendirdiler. Biraz spordan konuştuk, biraz magazinden konuştuk, biraz dizilerden konuştuk, biraz benim sektörden konuştuk. Biraz onlardan konuştuk. Biraz benim, biraz da onların hayatından konuştuk. Açıkçası buradaki konuşmamızı arkadaşlarımız yönlendirdiler. İlk defa bir cezaevinde bulunmuyorum fakat bu benim için özel oldu. Ziyaret etmiş olduk. Malum burada yatan kapalı bulunan herkes için gelen bir ziyaret, bir telefon, bir haber, bir mektup çok kıymetliyken, ekrandan gördükleri, sevdikleri bir kişinin onları ziyaret etmesi hoş olmuştur diye düşünüyorum. Sohbet ettik, güldük, eğlendik” dedi.

 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanı Evren Akbey ise, “Şoray bey içerde hükümlülerimize, personelimize unutulmayacak bir hatıra bıraktı diye düşünüyorum. Bunların devamında da elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Kültür Bakanlığımız başta olmak üzere Şoray beye ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum, devamını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yaklaşık 3 saat süren program, renkli görüntülerle son buldu.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #festival #kültür #vali #davet #kültüryolu#mahkum

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri