ŞANLIURFA’DA 63 METRELİK ÇİĞKÖFTE DÜRÜMÜ REKORU

 

 Harran Üniversitesinin öğrencilerin yeni dönemde okula uyum sağlamaları için düzenlediği etkinlikte yöreye özgü lezzetlerden çiğköfte yoğurularak 63 metrelik dürüm yapıldı. Hazırlanan 63 metrelik çiğköfte dürüm öğrenciler tarafından dakikalar içerisinde tüketildi.
Şanlıurfa’da bulunan Harran Üniversitesi sıra dışı bir etkinliğe imza attı. Öğrencilerin yeni dönemde okula uyum sağlamaları için Oyantasyon Günleri Etkinliği düzenledi. Birçok etkinliğin düzenlendiği Osmanbey Kampüsünde en uzun çiğköfte dürümü ile bir rekor denemesi yapıldı. Üniversite kütüphanesi önünde toplanan öğrenciler, müzik eşliğinde eğlenirken ustalar da çiğköfte yoğurdu.
Halfeti Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümlerinin öğrencileri, alana kurulan masaların üzerine lavaş ekmekleri dizdikten sonra şefler de yoğrulan çiğköfteyi ekmeğe çekti. Yaklaşık yarım saat boyunca çiğköfteyi ekmeğe çeken şefler, daha sonra bıçakla kesip öğrencilere ikram etti.
Hayatlarında ilk defa etli çiğköfte yiyen bazı öğrenciler acısına dayanamazken Şanlıurfa kültürüne yabancı olmayan öğrenciler ise çiğköftenin çok acı olmadığını ifade etti.
Oryantasyon sürecine değinen Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Denek, “2023 - 2024 eğitim ve öğretim yılının oryantasyon sürecindeyiz. Bu çerçevede Harran Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilerimize tematik olarak bölgemizin en önemli, tüketilen yöresel ürünü olan çiğköfteyi ikram etmek istedik. 63’ün de anlamı bizim plakamız olduğu için 63 metre uzunluğunda bir çiğköfte yaptık ve bunu da öğrencilerimizle beraber paylaşarak oryantasyon sürecimize devam ediyoruz” dedi.
Rekor kırdıklarını belirten Şef Ali Keskin ise “Bu gün Harran Üniversitesinin açılış günleri olduğu için 63 metrelik bir çiğköfte servisi yaptık. Bunun ilk defa bir rekorunu kırıp sunumunu gerçekleştirdik. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
Çiğköftenin tadına bakan ve görüşlerini belirten öğrenciler ise düzenlenen etkinliklerden dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,büyükşehir ,zeynel abidin beyazgül ,şanlıurfa ,üniversite ,uyum

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri