ŞANLIURFA’DA TASAVVUF GECESİNE YOĞUN KATILIM

 

 

İslam Dünyası Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’da tarihi Balıklıgöl’de düzenlenen tasavvuf gecesine yoğun katılım sağlandı.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak mekânı olan Dünyanın ''En büyük doğal akvaryumu'' konumundaki Halil-ür Rahman (Balıklıgöl), muhteşem bir ilahi dinletisine ev sahipliği yaptı. Grup Mevlana’nın sahne aldığı ile tasavvuf gecesinde tarihi Balıklıgöl Platosu'nda bulunan amfide ilahi dinletisini yüzlerce vatandaş dinledi. Gündüzü ayrı gecesi ayrı bir görsel şölen sunan Balıklıgöl’de gerçekleştirilen tasavvuf gecesine semazenlerin gösterisi dinletiye ayrı bir tat kattı. Etkinliği izlemeye gelen vatandaşlar birbirinden düzel ilahileri cep telefonlarıyla kaydetti. Kum sanatı gösterisinin de yer aldığı etkinlik yaklaşık 2 saat sürdü.

Eğitimci yazar Sinan Yağmur'da “Yunus Emre Diliyle Gönüller Yapmak” konusunda söyleşi ve şiir dinletisi gerçekleştirdi. Gecenin sonunda Kültür ve Turizm Daire Başkanı Niyazi Kocadağ Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül adına sanatçılara plaketlerini sundu.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri