SİVEREK’TE CUMHURİYETİN 100. YILINDA RESİM SERGİSİ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetin 100. Yılına özel resim sergisi düzenlendi.
İlçenin Ofis Kültür parkında, görsel Sanatlar Öğretmenleri ve öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisinde Cumhuriyetin 100. Yılına özel 100 eser yer aldı.
Resim sergisinin açılışına İlçe Kaymakamı Musa Aydemir, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Nedim Lale ve öğrenciler katılım sağladı.
Resim sergisi yanında, müzik öğretmenleri tarafından Cumhuriyet temalı mini konser verdi. Sergide yer alan eserleri inceleyen İlçe Kaymakamı Musa Aydemir ve katılımcılar, emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.
Yapılan resim sergisinin Cumhuriyet’in ruhuna çok uyduğunu bu nedenle Görsel Sanatlar öğretmenlerini ve öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, ”Çok anlamlı bir resim sergisidir bu, Cumhuriyetimizin 100. Yılını anlamlandırmak adına, 100 öğrencimizin eserlerini burada gezme fırsatı bulduk. Tabi ilçe Kaymakamlığımız ve İlçe Belediyemizin de bu çalışmaya büyük katkıları var, onlara da burada teşekkür etmek istiyorum. Tekrardan bu çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Dumlupınar ortaokulu Müdür Yardımcısı Sevgi Ünsal’da, "Bugün burada öğrencilerimizle birlikte 100 eserle, güzel bir sergi açılışını yaptık. Sayın Kaymakamımız ve katılımcıların katılımıyla çok güzel bir sergi oldu, emeği geçen görsel sanatlar öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,şanlıurfa ,siverek ,cumhuriyet ,sergi ,ayşe çakmak

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri