SİVEREK’TE TEHLİKE ARZ EDEN METRUK EVLERİN YIKIMINA BAŞLANDI

Siverek Belediyesi ilçe merkezinde uyuşturucu bağımlıların yuvası haline gelen ve yıkılmaya yüz tutan metruk evlerin yıkımına başladı.

Hasan Çelebi Mahallesi’nde yıkılmaya yüz tutmuş, mahalle güvenliğini tehdit eden ve bölge sakinlerinin tepkisine neden olan metruk evlerle ilgili çalışma başlatıldı.

Bir süre önce Hasan Çelebi Mahallesini ziyaret eden Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, vatandaşlardan gelen talepler üzerine Fen İşleri Müdürlüğüne çalışma yapılması talimatı verdi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından uyuşturucu bağımlılarının yuvası haline gelen metruk evlerin yıkımına başlandı.

Mahalle sakinlerinden Gülistan Özbilmez, yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bağımlıların metruk evleri mesken tuttuğunu dile getiren Özbilmez, “Metruk binaların yıkımını yaklaşık iki yıldır dile getiriyoruz. Sağ olsun Ali Murat Bucak başkanımız çağrımıza kayıtsız kalmadı ve yıkım kararı alındı. Mahalle olarak çok sevinçliyiz çünkü küçük çocuklarımız var ve asla dışarı çıkaramıyorduk. Uyuşturucu kullanan gençlerin mekânı haline gelmişti. Yıkım kararı alan başkanımıza çok teşekkür ederiz.” dedi.

 Mahalle sakinlerinden Sait Satmaz da yıkım kararı almasına sevindiklerini belirterek, “Şu an ekiplerin çalışmasından gerçekten memnunuz. Başkanımız Ali Murat Bucak’a yürüttüğü çalışma için teşekkür ederiz. Metruk evler ciddi anlamda tehlike arz ediyordu. Uyuşturucu bağımlılarının yuvası haline dönüşmüştü. Yıkılması hepimiz için iyi oldu, başkanımıza tekrardan teşekkür ederim.” diye konuştu.

Emekli öğretmen Adalet İldoğan ise yıkım kararının yerinde olduğunu ifade etti.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #siverek belediyesi #ali murat bucak

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri