UZMANLARDAN ANNE DOSTU HASTANENİN ÖNEMİ

Anne dostu hastane ile anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amaçlandı. Anne, bebek ve aile dostu modelde, mahremiyete dayalı tek kişilik ‘Doğum Üniteleri’nin oluşturulması esas alınıyor. Normal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak ana hedef olarak belirlendi. Yanında uygun bir refakatçi ile gebeler kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeli, hareket özgürlüğü sağlandı.
Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Alev Esercan, 
Hastanemiz Türkiye'nin en çok doğum olan hastanesi olmakla beraber anne dostu unvanını almış bulunmaktayız. Sizlere ilaçsız ağrı kesici yöntemleri anlatacağım. Doğumda ucuz, uygun ulaşılabilir yöntemlerden biri olan ilaçsız yöntemler aslında çok geniş. Gördüğünüz üzere şu an sizlere yeni doğum odalarımızdan konuşuyorum. Rengimiz mor. Neden mor? Mor rengin gevşetici ve doğum ağrısını azaltıcı etkisi bulunmakta. Siz şu an göremiyorsunuz ama doğumhanemiz lavanta kokmakta. Neden Lavanta lavantanın? Tıbben doğum ağrısını ilaçsız yöntemler olarak kestiği, azalttığı kanıtlanmış. Biz neden doğum ağrısını azaltmaya yönelik işlemlerde bulunuyoruz. Çünkü doğum korkusu ve endişesi maalesef doğum ağrısını arttırabiliyor. Anne dostu hastane protokolünde ise hastanın ev ortamında ev konforunda doğurması amaçlanmıştır.
 Bu yüzden çarşaflarımızın rengine kadar detayları düşündük. Özellikle de tıbbi cihazlardan uzak daha ev ortamında, hastanın refakatçisi ile beraber doğum yapabileceği müzik, masaj, gevşeme, nefes alıp verme teknikleri gibi pilates topları ile egzersiz gibi çeşitli yöntemlerle ilaçsız bir şekilde doğum ağrısını azaltmayı planlıyoruz. Çoğu hastamızın da bundan fayda gördüğünü gördük. Evet, ilaçlarımızı kullanıyoruz doğumda fakat ilaçsız yöntemler bizim için çok önemli. Hastalarımızın daha kaliteli, daha güvenilir ve daha az doğum ağrısıyla doğum yapabilmeleri için anne dostu hastane olarak tüm detayları sizler için düşündük.


kanalurfa , sondakika , gündem , haber ,

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri