VALİ ŞILDAK, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BARAJINI İNCELEDİ

URFA VALİSİ ŞILDAK, DÜNYANIN 6. BÜYÜK BARAJI ATATÜRK BARAJINDAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, dolgu hacmi bakımından Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise altıncı büyük barajı olan Atatürk Barajında incelemelerde bulundu.

Hidroelektrik Santralinde, dünyada hâlen yapımı sürenler arasında 3., inşa edilmiş olanlar arasında ise 5. en büyük santrale sahip olan Atatürk Barajında incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, ilk olarak Devlet Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğüne bağlı İşletme Başmühendisliğini ziyaret etti.

Vali Şıldak, burada Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt ile DSİ 15. Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Fayiz Hatipoğlu ve Mesut Modalı tarafından karşılandı.

DSİ 15. Bölge Müdür Yardımcısı Hatipoğlu tarafından yapılan sunumda; Bölge müdürlüğü görev alanı, ilgili bilgiler Vali Şıldak’a aktarıldı.

Toplantının ardından Vali Şıldak, Atatürk Barajı gövde yapısı ile Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğüne bağlı Atatürk Hidroelektrik Santrali ve İşletme Müdürlüğü (EÜAŞ) binasına geçerek ana kumanda ve santral binasında incelemelerde bulundu.

Daha sonra İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Su Ürünleri Üretim İstasyonuna geçen Vali Şıdak, balık çiftliğini gezerek tesiste incelemelerde bulundu.  Balık üretiminde yavru sağımı ve yumurtlama dönemleri gibi konularda bilgilendirilen Vali Şıldak, üreticilere başarılar diledi.

Son olarak Atatürk Barajı Jandarma Bot Komutanlığına geçen Vali Şıldak, burada görev yapan personele başarılar dileyerek botla baraj gölünü gezdi.  Vali Şıldak programının son ayağında Çatak'ta yapımı devam eden tesisleri inceledi.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,şanlıurfa ,vali şıldak ,baraj ,ziyaret ,inceleme ,atatürk barajı

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri