VİRANŞEHİR BELEDİYESİ NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Viranşehir Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanvekili Cuma Koyuncu başkanlığında yapıldı.

Belediye meclis toplantı salonunda halka ve basına açık yapılan toplantı, yoklama, bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanvekili Cuma Koyuncu, Katılımlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, alınacak kararların hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

Yapılan konuşmanın ardından, meclis üyelerinin gündem dışı verdiği soru önergeleri tek tek okunarak, bazıları gündem maddelerine bazıları da komisyonlara sevk edildi. Soru önergelerinin ardından toplantının gündem maddelerine geçildi.

Gündem maddelerinden biri olan boşalan 1.Meclis Başkanvekilinin seçimi yapıldı. Yapılan seçimde Meclis Başkanvekilliğine İrfan Şehmusoğlu seçildi.

Bir yıl süreyle görev alacak üç daimi encümenliğe ise Cuma Koyuncu, Abdulkadir Genç ve Abdullah Bayram seçildi.

Daha sonra Belediye İmar Komisyon üyelerinin seçimi, Belediye Plan ve Bütçe Komisyon Üyelerinin seçimi, Boşalan İhtisas Komisyonlara üye seçilmesi ve Boşalan Tarihi Kentler Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği üye seçimleri yapıldı.

Belediyenin 2022 yılına ait faaliyet raporu ve Viranşehir Belediyesi ile Adıyaman Belediyesi arasında kardeş kent ilişkisinin kurulması maddeleri oy çokluğu ile kabul edildi. Nisan ayı olağan meclis toplantısı yaklaşık 1,5 saat sürdü.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri