SON DAKİKA

Kanal Urfa

Mozaikler kadınların ellerinde şekil alıyor

Mozaikler kadınların ellerinde şekil alıyor
Bu haber 19 Temmuz 2019 - 9:41 'de eklendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi mozaik sanatının devam etmesi için kent merkezi ve ilçelerde kurduğu 13 kadın destek merkezinde kadınlara yönelik mozaik kursları düzenliyor. 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün sosyal belediyecilik ilkesi ile çalışmalarını sürdüren belediyesi, kadınların meslek sahibi olmasına olanak sağlıyor. Tarihi yapısı ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Şanlıurfa’da bulunan mozaikler ile bu zengin kültürün tekrar yaşatılması adına birçok çalışma başlatıldı. 13 kadın destek merkezleri ile kadınlara yönelik çok çeşitli kurslar açan büyükşehir belediyesi, çağın gerektirdiği yenilikleri bünyesinde barındırıyor. El işi ve sanat anlamında birçok kurs açarak kadınların sosyalleşmesini sağlıyor. Kadın destek merkezlerinde kurs gören kadınları Beyazgül’e teşekkür etti. 
Öte yandan kadınlara yönelik hizmet veren kadın kültür ve destek merkezilerine gelen kadınların çocuklarına merkezde bulunan kreşlerde uzman öğreticiler tarafından çeşitli eğitimler veriliyor. 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com