SON DAKİKA

Kanal Urfa

Urfadosk’lu Doğaseverler Karacadağ’da yürüdüler

Urfadosk’lu Doğaseverler Karacadağ’da yürüdüler
Bu haber 14 Ocak 2020 - 15:29 'de eklendi

              Şanlıurfa Dağcılık İl Temsilciliği ve Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği Urfadosk’un ortak etkinliği olan Karacadağ Kayak Merkezi Yürüyüşü 12 Ocak 2020 Pazar günü elli katılımcı ile gerçekleştirildi.

             Pazar günü Şanlıurfa’dan hareket eden doğaseverler ve dağcılardan oluşan elli kişilik grup yoğun kalabalığın olduğu ve araçların sıra halinde hareket ettiği ortamda araçlardan inerek Karacadağ’a yürüyüşe geçti. Karacadağ kayak merkezine ulaşan grup tesislerde ihtiyaçlarını giderdikten sonra kayak merkezinin üst kısmında bulunan meteoroloji tesislerinin olduğu yere yürüdü ve buradan kayak merkezine doğru yürüyerek ve kayarak aşağıya indiler. Tesisln bulunduğu alanda eskiden kafeterya olarak kullanılan üçgen biçimli kulübenin önünde mangal yakarak karınlarını doyurdular. Serbest zaman sonrası toplanan grup saat 16.00 ‘da dönüşe geçti ancak hem geliş ve hem de dönüş olarak yoğunlaşıp kitlenen trafikte bir saate yakın zaman kaybeden grup akşam 19.00 sularında Şanlıurfa merkeze döndü.

              Etkinliğe katılanların karşılaştıkları manzaralardan ve yaşadıkları durumlardan sonra dernekçe yapılan açıklamada; Karacadağ kayak merkezine geçen hafta yağan kar ve tipi şeklinde görülen hava koşullarından sonra hafta sonu havanın güneşli olmasını fırsat bilenlerin yoğunluğundan zaten dar olan yol kitlendi ve araç kuyruğu oluştu. Araçlar gelişigüzel park ettiklerinden aracını bırakanlar daha sonra oradan ayrılamamaktadır. Tesisten uzakta geniş ve düzenli park yapılacak bir otopark ihtiyacı vardır… Kayak merkezi tesislerinin daha modern hale getirilmesi, hizmet kalitesinin beklenilen seviye ulaştırılması, tuvalet sayılarının artırılması, çöp sorununun çözülmesi, telesiyenin daha ileriye alınarak kayak pistinin genişletilerek insanların can güvenliğinin sağlanması, tesislerde atıl durumda bulunan kulübelerin hizmete geçirilmesi, cep telefonlarını çekmemesinden dolayı iletişimin sağlanamaması ve acil bir sağlık sorunu ya da kaza durumunda insanların ambulansa ya da hastaneye ulaştırılması nasıl olacaktır, bu sorunları teker teker çözülmesi acil beklentilerimiz arasındadır. Karacadağ bu durumuyla bölgesinin önemli bir kayak merkezi olmasından uzakta olduğu görülmektedir. Resmi kurum ve kuruluşların Karacadağ’ın geliştirilmesi ve ihtiyaca cevap verilebilmesi amacıyla yaptıkları protokollerin uygulamaya geçmesini bekliyoruz. dendi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com