AŞEVİNE HALK EKMEK DESTEĞİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Halk Ekmek Fabrikasında üretilen ekmekler Aşevi’ndeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. 

Her gün 100 bin ekmek üretiminin yapıldığı Halk Ekmek Fabrikasından çıkan sıcak ekmeklerden 3 bin tanesi aşevine gönderiliyor.
 
Her gün yaklaşık 1200 ailenin yemek ihtiyacının giderildiği aşevinden yemek almaya gelen vatandaşlar Halk ekmekten memnun olduklarını dile getirdi.
 
Her zaman ihtiyaç sahibi ailelere destek veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 32 yıldır kentte hizmet veren Şanlıurfa Aşevi Derneğini ziyaret etti. Aşevi Derneği sorumlusu Ali Topal ile birlikte yemek yapılan alanları gezen Başkan Beyazgül, vatandaşlarla yakından ilgilendi.


 
Aşevinden yemek almaya gelen vatandaşlarla sohbet eden Başkan Beyazgül, her zaman ihtiyaç sahibi ailelerin yanında yer aldıklarını söyledi. Vatandaşların yoğun sevgisi ile karşılanan Başkan Beyazgül’e teşekkür eden kadınlar, ‘’halk ekmek çok güzel, aş evinde halk ekmeğin dağıtılmasından mutlu olduk. Sıcak ve taze ekmek yiyoruz’’ diyerek halk ekmeğe olan memnuniyetlerini dile getirdiler.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’32 yıldır burada verilen hizmeti takdir etmemek mümkün değil, yaptığımız ev ziyaretlerinde aş evi olmazsa birçok eve yemek gitmeyecek ve o insanlar aç uyuyacak. Komşusu açken tok yatanlar bizden değildir, bu vebal altından bizleri kaldıran bir aş ocağı burası ve bu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Buradaki insanlar gerçekten ihtiyaç sahibi insanlar ama gönülleri zengin insanlardır. Bir belediye başkanı olarak yapacağımız iş bunlara biz destek olacağız. Böyle hep birlikte hareket edeceğiz ki ihtiyaç içerisinde kalmasınlar. Evlerinde sobaları yansın, evlerinde odunları olsun evlerinde sıcak yemekleri olsun. Aç ve açıkta kalmasınlar bunun için hep birlikte çalışmak zorundayız. Bu kısacık dünyada bu insanlara yapacağımız iyilik elbette ki çok makbul olacaktır’’ dedi.

 
32 yıldır Şanlıurfa Aş Evinden  sıcak yemek çıkardıklarını anlatan Aş Evi Sorumlusu Ali Topal ise ‘’32 yıldır aşevimizde sıcak yemek çıkarıyoruz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bu güne kadar yardımcı olmuş ve olmaya da devam ediyor. Halk ekmek fabrikasından bize 3 bin ekmek gönderiliyor çok  memnunuz "diye konuştu.


AŞ EVİ, HALK EKMEK, HABER, BÜYÜKŞEHİR, GÜNDEM

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri