BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN 10 KASIM MESAJ

 


Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 10 Kasım 1938’de vefat eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak Atatürk’ü saygı ve rahmetle andı.

Atatürk’ün milleti ortak bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine bugün de emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Başkan Baydilli, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum. Vatanın bağımsızlığının sıkıntıda olduğu bir dönemde büyük fedakârlık ve kahramanlık örneği göstererek milli mücadeleye önderlik eden Atatürk, 100. yılına eriştiğimiz Cumhuriyet’in en büyük mimarıdır.

İnsani değerlere verdiği önem ve evrensel düşünce yapısı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fikirleriyle ve yenilikleriyle dünyanın en saygın liderlerinden olmuştur. ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ sözü savaşların ve zulümlerin yaşandığı bu dönemde en çok ihtiyaç duyulan, geçerli olması gereken değerlerdendir.  

Gazi Mustafa Kemal ve önderlik ettiği kahraman milletin bize emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa için kendimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmak durumundayız. Atalarımızın emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni birlikte çalışarak kalkındırmak ve güçlendirmek hepimizin temel vazifesi olmalıdır. 

Vefatının 85. yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan toprağı için canından geçmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yad ediyorum.


kanalurfa ,sondakika ,gündem ,haber ,karaköprü, belediyesi , on kasım

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri