BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN ALİ DEDE HAYRATINA DAVET

Karaköprü Belediyesi, geleneksel 'Ali Dede (Baba) Hayratı ile binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturmaya hazırlanırken, Belediye Başkanı Metin Baydilli tüm vatandaşları pazar günü yapılacak hayrat programına davet etti

Karaköprü Belediyesi, ilçenin manevi sahibi Ali Dede adına gerçekleştirilen Ali Baba Hayratı ile binlerce vatandaşı kardeşlik sofrasında buluşturmaya hazırlanıyor. 5 Kasım Pazar günü Karaköprü Belediyesi bahçesinde yapılacak olan etkinlikte vatandaşlara geleneksel olarak kuru fasulye pilav ikramında bulunulacak.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Ali Dede (Baba) Hayratına tüm vatandaşları davet ederken, kardeşliğin ve bereketin sembolü olan Ali Dede’nin maneviyatını hep birlikte yaşamak istediklerini söyledi.
 

Başkan Baydilli, " Ali Dede; barışın, kardeşliğin, dostluğun ve bereketin sembolüdür. Onun manevi ikliminde gerçekleştireceğimiz geleneksel Ali Dede Hayratı programımıza tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz. Pazar günü kardeşlik sofrasında buluşup hem birlik ve beraberliğimizi pekiştirelim hem de İslam dünyasındaki sıkıntıların, Filistin’deki zulmün bitmesi için hep birlikte dua edelim” diye konuştu.

Ali Dede (Baba) Hayratı programı 5 Kasım Pazar günü saat 10.30'da Karaköprü Belediyesi bahçesinde gerçekleştirilecek.


KANALURFA ,sondakika ,haber ,gündem ,karaköprü belediyesi ,metin baydilli

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri