BAŞKAN CANPOLAT, HALİLİYE İÇİN 14 PROJE VE ESERİNİ AÇIKLADI

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, ortak canlı yayın ile yeni dönemde hayata geçireceği hizmet ve eserleri kamuoyuyla paylaştı. Başkan Canpolat, açıkladığı 14 proje ve eser ile Şanlıurfa’ya değer katmaya devam edeceğini gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Haliliye Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Başkan Mehmet Canpolat, yeni dönem projelerini açıkladı.

Katıldığı televizyon programında yeni dönem için 14 proje açıklayan Başkan Mehmet Canpolat’ın eser ve projeleri, büyük ilgi gördü. Başkan Canpolat’ın açıkladığı vizyon projeleri şu şekilde:

TAŞ TEPELER DESTİNASYON MERKEZİ

Başkan Mehmet Canpolat’ın şehre nefes aldıracağı Taş Tepeler Destinasyon Merkezi Projesi ile Şanlıurfa ve Haliliye cazibe merkezi olacak. Taş Tepeler Destinasyon Merkezinde; Gastronomi Merkezi, Yöresel Ürünler ÇarşısıGönüller Elleri ÇarşısıAromatik Bahçe ve Kafeterya, Çocuk Oyun AlanlarıAmfi Tiyatro, Bilgi Alanları (Sinevizyon gösterileri ile Şanlıurfa’nın tarihi anlatılacak)Yürüyüş ve Bisiklet Alanları, Meydanlar ve Otopark yer alacak.

BOTANİK BAHÇE

Vatandaşların nefes alacağı, aileleriyle keyifli zaman geçireceği ve günün yorgunluğunu atacağı Botanik Bahçe, Haliliye’nin yeşil alan ihtiyacına yanıt olacak.

Başkan Mehmet Canpolat’ın yeşile önem verdiği projenin içerisinde; Rekreasyon Alanı, Tematik Bahçeler, Çocuk Oyun Alanları, Süs Havuzları, Bisiklet ve Yürüyüş Yolları, Dinlenme Alanları, Amfi Tiyatro ve Cami yer alacak.

Sırrın Mahallesinde inşa edilecek Botanik Bahçe ile onlarca çeşit ağaç ve bitki türleri korunup, sergilenecek.

YENİLENEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARI (GES)

Haliliye Belediye’sinin yıllık yaklaşık 2.8 milyon kw/s elektrik tüketiminin güneş enerjisi ile karşılanması için GES Projesi hayata geçirilecek.

1.2 MW kapasiteli Güneş Enerji Santrali kurulumu ile elektrik giderlerinin sıfır maliyete çekilmesi ve kapasite fazlalığı ile ilave kaynak sağlanması hedefleniyor. Çevreci Belediyecilik anlayışı ile kentteki toprak, hava ve su kirliliğini minimum düzeye indirmeyi amaçlanıyor.

ETNOSPOR MERKEZİ

Başkan Mehmet Canpolat, geleneklerin yaşatılacağı, geleneksel spor oyunlarının bilinirliklerinin artması ve yaygınlaşmasının amaçlandığı Etnospor Merkezi’ni Haliliye’ye kazandıracak.

Zeytindalı Kampüsü içerisinde inşa edilecek Etnospor Merkezi ile gençlerin sportif faaliyetlere yönelmesi ve sporla tanışması amaçlanıyor. Haliliye’ye değer katacak olan Etnospor Merkezinde; Okçuluk, Minder Sporları Salonu (Tekvando, Karate, Judo, Güreş), Kapalı Spor Salonu (Hentbol, Voleybol, Basketbol) ve Sosyal Donatı Alanları yer alacak.

HALİLİYE GENÇLİK VE ETÜT MERKEZİ

Gençliğe ve eğitime önem veren Başkan Mehmet Canpolat, gençlerin hizmetine sunmak amacıyla Gençlik ve Etüt Merkezi kazandırıyor. Gençlere sessiz ve nezih bir ortamda ders çalışma imkanı sunulurken, periyodik olarak düzenlenecek deneme sınavları ile ücretsiz dershane hizmeti verilecek. Üniversiteye Hazırlık Kursları, Etüt Merkezleri, Kütüphane, Dinlenme Alanları, ve Sosyal Aktivite Alanlarının yer alacağı Gençlik ve Etüt Merkezi, öğrencilerin geleceğe hazırlandığı adres olacak.

HALİLİYE BİLGİ EVİ

Haliliye’de üreten, düşünen, okuyan, araştıran ve geleceğe güvenle bakan nesillerin yetiştirileceği Bilgi Evi Projesi, çocukların okul dışı eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak. Başkan Mehmet Canpolat’ın, 6-12 yaş aralığındaki çocuklara hitap eden Bilgi Evi Projesiyle minikler, bilgi ve araştırma ihtiyaçlarını gidererek, eğlenceli ve öğretici bir ortamda yeni beceriler kazanma, potansiyellerini ve yeteneklerini keşfetme imkanı bulacak. İçerisinde; Beceri ve Zeka Oyunları Atölyeleri, Görsel ve İşitsel Sanatlar Atölyesi, Bilim Atölyesi, Kütüphane, Sportif Aktivite Alanları ile Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti’nin yer alacağı Bilgi Evi, çocukların geleceğe hazırlandığı bilgi ve beceri merkezi olacak.

OKUMA SALONLARI VE DİJİTAL KÜTÜPHANE

Gençlerin eğitimine önem veren Başkan Mehmet Canpolat, Okuma Salonları ve Dijital Kütüphane ile öğrencilere, bilgiye ve eğitime kolay erişim imkanı sunacak. İlçenin farklı noktalarında uygun bulunan alanlara kazandırılacak olan projede; modern ve konforlu Okuma Salonları ile Dijital Kütüphane yer alacak. Gençlere; Ders Çalışma Alanları, Grup Çalışma Alanları, Kitap Okuma, Dijital Kütüphane ve Dinlenme Alanları sunulacak. Dijital kütüphaneler, e-kitap, e-dergi, sesli kitap ve akademik veri tabanları ile geniş bir yelpazede dijital içeriğe erişim sunacak. Yüksek hızlı internet bağlantısı, bilgisayarlar ve tabletler gibi modern teknolojik altyapı ile donatılan Okuma Salonları ve Dijital Kütüphane, gençlerin hizmetinde olacak.

STEM MERKEZLERİ

Haliliye Belediyesi, Liselerarası Bilgi Yarışmasını kazanan Necmettin Erbakan İmam Hatip Lisesine kazandırdığı STEM ve Bilim Atölyesinin gençler tarafından yoğun ilgi görmesi üzerine STEM Merkezlerinin sayısını artırıyor.

Başkan Mehmet Canpolat’ın, gelişimlerine katkı sunmak amacıyla çocukların ve gençlerin hizmetine sunacağı STEM Merkezlerinde; bilim, mesleki ve teknolojik gelişim konularında gençlere daha yenilikçi eğitimi fırsatları oluşturma ve öğrencilerde bu alanlara yönelik kariyer bilinci geliştirmek hedefleniyor. Geleceğin yenilikçi ve üretken nesillerinin yetişeceği STEM Merkezlerinde; 3D Yazılım Uygulamaları, Algoritma Eğitimleri, Yazılım Eğitimleri, Robotik Kodlama ve Sanal Gerçeklik Uygulamaları yer alacak.

EMEKLİLER KONAĞI

Haliliye Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında emeklilerin keyifli zaman geçireceği Emekliler Konağı projesini hayata geçirecek. Haliliye’nin ulu çı


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #haliliye belediyesi #mehmet canpolat

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri