BAŞKAN KUŞ’TAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKAN BOZDAĞ’A TEŞEKKÜR

 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, eski Şanlıurfa Cezaevi arsasının belediyeye tahsis edilerek ilçeye devasa bir sosyal alan kazandırılmasını sağlamalarından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a teşekkür etti.

Şanlıurfa’da heyecan yaratan gelişmeyi, dün cezaevi önünde mahalle muhtarları ve meclis üyeleriyle birlikte duyuran Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yayınladığı teşekkür mesajında, “Tahliye işlemleri başlatılan eski Şanlıurfa Cezaevi arsasını belediyemize tahsis ederek, ilçemize devasa bir sosyal alan kazandırmamız için destek olan; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’a tüm Eyyübiyeliler adına şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Başkan Mehmet Kuş, cezaevinin bulunduğu bölgedeki mahallelerin yeşil alan sıkıntısı olduğunu dile getirerek, Adalet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ’dan cezaevi arsasını talep etmiş, Bakan Bozdağ’da uygulanacak projeyi uygun bularak derhal talimat verip, tahsis işlemlerini başlatmıştı.

Tahliyesi devam eden eski cezaevi Eyyübiye Belediyesi’ne teslim edildikten sonra, Eyyübiye Belediyesi tarafından yıkılacak. Yaklaşık 100 dekarlık arazisi bulunan cezaevinin yerinde, eğitim ve spor tesisleri, sosyal alanlar gibi yapılar yer alacak. Büyük çoğunluğu yeşil alan olarak değerlendirilecek alanda yapılacak çalışmalar, bölgenin ihtiyaçları da dikkate alarak şekillendirilecek.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri