BAŞKAN MEHMET CANPOLAT’TAN ZAFER BAYRAMI MESAJI

 

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos'ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin Türk milletinin mücadele ve direniş zaferi olduğunu söyledi.
Başkan Canpolat mesajında şunları kaydetti:
“30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi; Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde zaferle sonuçlanmış ve tarih sahnesinden silinmeye çalışılan milletimizin tarihe vurduğu damganın adı olan Zafer Bayramı’dır. Bundan 101 yıl önce yedi düvele karşı nasıl ki var olma mücadelesi verdiysek, şimdi de sadece kendi coğrafyamızda değil, Dünya arenasında söz sahibi olduğumuzu yedi düvele göstermiş bulunuyoruz. Tarih, bugüne kadar Türk milletini ‘mücadele, direniş ve zafer’ kavramlarıyla yazmıştır ve hep de yazacaktır. Çünkü zafer, milletimizle özdeşleşmiş bir hakikattir. 
Çok kıymetli hemşehrilerim, sizlerin de malumudur ki millet olarak Kurtuluş mücadelesinde; Urfa'da, Antep'te, Maraş'ta, İzmir'de, Aydın'da ve yurdun dört bir yanında gösterdiğimiz mücadele ile dünyaya örnek olmuş bir milletiz. Bundan 101 yıl önce askeri teçhizatın yetersiz kaldığı durumda bile Aziz milletimiz; inancı ve azmiyle şu an bu topraklarda rahat bir yaşam sürdürebilmemizin en önemli aktörüdür. Onlara ne kadar minnettar kalsak azdır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin tüm şehitlerine, ebediyete irtikal etmiş gazilerimize ve bu vatan için canını feda eden, kanını döken, ter döken tüm ecdadımıza ‘Ruhları şad olsun’ diyor ve Zafer Bayramı'mızı kutluyorum.”


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,haliliye ,mehmetcanpolat

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri