BAŞKANI BEYAZGÜL’DEN 4 ÇOCUĞUYLA KİRADA OTURAN ANNEYE KONUT İMKANI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, her hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Başkan Beyazgül, ziyaret ettiği bir evde 4 çocuğuyla hayata tutunan anneye konut imkanı sundu. Aile, durumları iyi oluncaya kadar Sosyal Konut Projesinde faydalanacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, her hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da ev ziyaretleri geleneğini bozmadı. Hafta sonu tatilini fırsat bilen Başkan Beyazgül, kırsal alanlarda ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ziyaret ettiği bir evde duygusal anlar yaşadı. 4 çocuğuyla kirada oturan aileyi ziyaret eden Başkan Beyazgül’ün aileye bir süprizi oldu.

Evin kirasını ödemekte zorluk yaşayan, yaşları 1 ila 5 arasında değişen 4 çocuğuna tek başına bakmakta zorluk yaşayan anneye Başkan Beyazgül, ‘’Bu gün sana bir müjdemiz var. Çocuklarınla daha iyi bir yaşam sürdürmen için sana ev imkanı sunuyoruz’’ dedi.

Başkan Beyazgül’ün ev hediyesi karşısında şaşıran anne mutluluktan gözyaşlarına hakim olamadı. Mutluluk gözyaşları döken anne Başkan Beyazgül’e teşekkür etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentteki maddi durumu yetersiz ve kimsesi olmayan ailelere destek olmak amacıyla başlattığı Sosyal Konut Projesi'nde son aşamaya geldi. 18 konuttan biri 4 çocuğuyla kirada oturan anneye verilecek. Aile, maddi durumları iyi oluncaya kadar istedikleri kadar Sosyal Konut Projesinden faydalanabilecek.

Şanlıurfa'da sosyal belediyeciliği özümsemiş bir anlayışla hareket eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün büyük önem verdiği Sosyal Konut Projesinde ev verilecek olan ailenin tüm ihtiyaçları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

Toplamda 18 dairenin yer aldığı projede, 1+1 ve 2+1 konutlar bulunuyor. Konutların içerisinde, parke döşemelerinden mutfak dolaplarına, çocuk ranzalarından perdelerine kadar her detay, ailelerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı. Ayrıca, ev malzemeleri de belediye tarafından temin edilecek. Mutfak ekipmanlarından beyaz eşyalara kadar gerekli eşyalar konutlara yerleştirildikten sonra anahtar teslimi yapılacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, daha sonra diğer aileleri de evlerinde ziyaret etti. Ziyaret ettiği hanelerde ev halkının ihtiyaçları Başkan Beyazgül tarafından karşılandı. Gittiği evlerde çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Beyazgül, onlara oyuncak hediye etti. Çocukların mutluluklarına ortak olan Başkan Beyazgül, minik çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #büyükşehir belediyesi #zeynel #abidin #beyazgül

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri