ÇOCUKLAR OYUNCAK MÜZESİNİ ÇOK SEVDİ

 

Karaköprü Belediyesinin Şanlıurfa’ya bir ilk olarak kazandırdığı Oyun ve Oyuncak Müzesi çocukları ağırlamaya devam ederken, çocuklar geçmişten günümüze oyuncakları ve maketleri büyük bir heyecan ve mutlulukla incelediler
 
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin müze şehir yapmak istediği ilçeye kazandırdığı ve Şanlıurfa'ya bir ilk olan Şanlıurfa Oyun ve Oyuncak Müzesi yaz tatilinde çocuklar ve aileleri tarafından ziyaret edilecek yerlerin başında geliyor.

Şenevler Mahallesinde bulunan müzeyi ziyaret eden çocuklar geçmişten günümüze farklı dönemlerde üretilen ve müzede sergilenen oyuncakları incelerken, çizgi film kahramanları ile sevimli hayvanların maketleriyle de oynayarak doyasıya eğleniyorlar.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) etkinliğiyle Oyun ve oyuncak müzesini gezen çocuklar mutlu anlar yaşarken özellikle müzede bulunan el yapımı sokak oyuncakları ilgiyle izlerken, bahçedeki çizgi film karakterleri hayvan maketleriyle oynayarak eğlendiler.

Oyuncak müzesinde çok eğlendiklerini ve daha önce hiç görmedikleri oyuncaklarla karşılaştıklarını ifade eden çocuklar, burada güzel zaman geçirdiklerini ve birbirinden güzel oyuncaklar gördüklerini belirttiler.  

Şanlıurfa Oyun ve Oyuncak Müzesi pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü 09.30-18.00 saatleri arasında çocukların ve vatandaşların ziyaretine açık olacak. 


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri