CUMHURİYETİN 100. YILI ANISINA OKULLAR ARASI MANGALA TURNUVASI

 

 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Cumhuriyetin 100. Yılı anısına mangala turnuvası düzenlendi. Turnuvada dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.
Siverek Dumlupınar Ortaokulu öncülüğünde Siverek TUĞVA temsilciliği, Siverek Eğitim Gönüllüleri katkılarıyla gerçekleştirilen turnuvaya ilçede eğitim öğretime devam eden 10 ortaokuldan 30 öğrenci yaklaşık 2 saat dereceye girmek için ter döktü katıldı.
Elemeler sonrasında turnuvada birinciliği Halit Gülpınar ortaokulundan Yağmur Aşiyan, ikinciliği Siverek ortaokulundan Hüseyin Kazan ve üçüncülüğü ise yine Siverek ortaokulundan Muhammed Akar kazandı.
Turnuvada birinciye 2 Bin, ikinciye bin 500, üçüncüye 100 TL ödül verilirken, yarışmaya katılan diğer öğrencilere de değişik hediyeler verildi.
Turnuva sonunda açıklamada bulunan Siverek TUGVA Temsilcisi Ramazan Lale, Bu gibi aktivitelere her zaman destek sunmaya hazır olduklarını’ belirtti. Lale, ”Amacımız öğrencilerimiz, spor, zeka oyunlarıyla kendilerini geliştirmeleri, vatana millete hayırlı bireyler olarak yetişmeleridir. Bu konuda imkânlarımız el verdiği sürece genlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Turnuvaya İlçe Kaymakamı Musa Aydemir, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, Şube Müdürleri ile çok sayıda okul müdürü katıldı.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,siverek ,cumhuriyet ,mangala ,okul

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri