EYYÜBİYE GENÇLERİNİ ÜNİVERSİTE HEYECANI SARDI

 

Eyyübiye Belediyesi Sınav Hazırlık Merkezleri’nde üniversiteye hazırlanan adaylar, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihlerini yapmaya başladı. Yenice Sınav Hazırlık Merkezi’nde kurulan rehberlik ve danışmanlık ofisi, üniversite yolundaki gençlere yol gösteriyor.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un gençlere pozitif ayrımcılık uygulamalarının eseri olan ve özel dershane kalitesinde hizmet sunulan sınav hazırlık merkezlerinde eğitim gören öğrenciler, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, bugün üniversite tercihlerini yapmaya başladılar.

Gitmek istedikleri üniversite konusunu önce aileleriyle istişare eden üniversite adayları, daha sonra sınav hazırlık merkezindeki rehber öğretmenlerle bir araya gelerek tercihlerini yapıyor.

Üniversite adayı gençlerin tercih hatası yapmamaları, bu yıl hedefledikleri bölümlere gitmeyecek öğrencilerin hak kaybına uğramamaları için destek olan rehberlik birimi, üniversitelerin kontenjan kılavuzlarını inceleyerek, aldıkları puan sıralamalarına göre en doğru bölümleri tercih etmeleri için yardımcı oluyor.

Bugün başlayan ve 8 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek olan tercih işlemleri sonuçlarının, Ağustos’un son haftası açıklanması beklenirken, Eyyübiye Belediyesi’nin sağladığı imkânlarla üniversiteye hazırlanan gençlerin en az yarısının hedeflediği bölümleri kazanacağı tahmin ediliyor.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri