EYYÜBİYE MİLLET BAHÇESİ YAZ AKŞAMLARININ VAZGEÇİLMEZİ OLDU

 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un seçim vaatleri arasında bulunan Millet Bahçesi, hizmete sunulduğu günden bu yana Eyyübiyelilerin ve Şanlıurfa’nın dört bir yanından gelen vatandaşların akınına uğruyor.

Yaz sıcaklarının tavan yaptığı, nefes almanın bile zorlaştığı bu günlerde serin, havadar ve yeşil bir ortam arayanlar, Eyyübiye Millet Bahçesi’nin birbirinden güzel ayrıntılarında vakit geçiriyor. Çocukların bisiklete bindiği, gençlerin futbol, voleybol ve basketbol sahalarında spor yaptığı Eyyübiye Millet Bahçesi’nde, aileler de yemyeşil çimler üzerinde keyifli vakit geçiriyor. Sık sık millet bahçesini ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş da ailelerle sohbet ederek, taleplerini dinliyor.

Toplam 180 dekarlık arazisiyle Türkiye’nin en kapsamlı millet bahçelerinden olan Eyyübiye Millet Bahçesi’nde cami, millet kıraathanesi, kütüphane, düğün salonu, spor alanları, mesire yeri, botanik bahçesi, biyolojik gölet, çocuk oyun alanları gibi ayrıntılar bulunuyor.

Muhteşem gece aydınlatmasının yanında su ve ışık temasıyla görsel bir şölen sunan Eyyübiye Millet Bahçesi’nde faaliyete alınan kuru havuzlardan fışkıran sular, tasvip edilmese bile sıcaklardan bunalan çocuklar için de eğlence yeri haline geldi.

Ailelerin akşam yemeği için de tercih ettiği Eyyübiye Millet Bahçesi’nde bazı aileler evlerinde yaparak getirdikleri burada yerken, bazıları da mesire alanındaki mangal başlarında yemeklerini hazırlayarak afiyetle yiyorlar.

Henüz yeni dikilen ağaçların ve bitkilerin büyümesiyle, Eyyübiye Millet Bahçesi görsel olarak daha cazibeli hale gelecek.


kanalurfa, sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri