EYYÜBİYE’DE BİR MAHALLE DAHA YOL SEVİNCİ YAŞIYOR

 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un başlattığı, kırsal mahalle içi yolları sathi asfalt kaplama çalışmalarında Kırkmağara Mahallesi de baştan başa asfaltlandı.
İlçe merkezi ve kırsalda aynı yaşam standartlarını sağlamak amacıyla yatırımlarına devam eden Eyyübiye Belediyesi, kırsaldaki stabilize çalışmalarının ardından bu yıl 30 mahallenin köy içi yollarını asfaltlamak için çalışma başlatmıştı. Akdilek Mahallesi'nden başlayarak Özlü ve Seksenören mahallelerindeki çalışmalarını hızla tamamlayan ekipler, ilçenin Suruç sınırındaki Kırkmağara Mahallesi'nin yollarını da asfaltla buluşturdu.
Mahallelerinde ilk kez stabilize ve asfalt yol yapılmasının sevincini yaşadıklarını belirten Kırkmağara Mahalle Muhtarı Nedim Polat, “Kışın çamurdan, yazın tozdan dolayı büyük sıkıntı yaşıyorduk. Başkanımız Mehmet Kuş’un yakın ilgi ve alakası sayesinde Eyyübiye’nin en sonunda bulunan mahallemizin yolları asfaltla kaplandı. Başkan Kuş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha önce mahallelerinde toz topraktan başka bir şey olmadığını belirten Kırkmağara sakinleri de evlerinin önüne kadar yapılan yollardan dolayı mutluluklarını dile getirerek, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a teşekkür etti.

Eyyübiye Belediyesi’nin başlattığı kırsal mahalle içleri sathi asfalt kaplama çalışmaları, mahallelerin nüfus yoğunluğuna göre planlanan takvim çerçevesinde gerçekleştirilecek. İlçede yıl sonuna kadar 30 mahallenin sathi asfalt kaplamasının tamamlanması planlanıyor.


kanalurfa ,sondakika ,gündem ,haber ,şanlıurfa ,eyyübiye belediyesi ,mehmet kuş

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri