EYYÜBİYE’DE ESNAFIN 13 YILLIK HASRETİ SONA ERİYOR

 

 Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçeye kazandırma sözünü verdiği Uğurlu Sanayi Sitesi’nde asfalt çalışmaları başladı. Yaklaşık 500 işyerinin yer aldığı sitedeki esnaf, kurban kesip, dualar ederek yeni işyerlerine kavuşmanın sevincini yaşıyor.
Şanlıurfa eski sanayi sitesi, Bamyasuyu Mahallesi, İmam Keskin, Yenice ve farklı mahallelerde bulunan esnafın taşınmak için hazırlık yaptığı Uğurlu Sanayi Sitesi’ndeki asfaltlama çalışmaları, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Şanlıurfa Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Esnaf Odası Başkanı Halil Polat, Uğurlu Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Şükrü Korkmaz, Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyeleri ve sanayi esnafının katıldığı törenle başladı.
Uğurlu Sanayi Sitesi’ndeki esnafla bir araya gelen Başkan Kuş ve beraberindekiler, taşınma öncesi sitenin ihtiyaçlarını istişare ettiler.
Eylül ayında açılacak
Büyük çoğunluğu Eyyübiye ilçe sınırlarında bulunan sanayi esnafının, site talepleri olduğunu anımsatan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, burada yaptığı konuşmada, “On yılı aşkın bir zamandır atıl duran bir milli servetimiz vardı, tabi ki bu içimizi yakıyordu. Seçildiğimiz gün itibariyle, Eyyübiye’ye yeni bir sanayi sitesi kuracağımız sözünü verdik. Elhamdülillah bugün de o vaadin gerçekleşmesinden dolayı duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyoruz” dedi.
Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Moğal’ın, Uğurlu Sanayi Sitesi’nin kurulması noktasında bakanlıklar düzeyinde önemli katkılarda bulunduğunu kaydeden Başkan Kuş, “Kendilerine buradan teşekkür etmek istiyorum. Yine çok değerli esnaf teşkilatı başkanlarımız da çok ciddi gayret sarf ettiler. Bu sanayi sitesini Eyyübiye’ye kazandırmak boynumuzun borcuydu. Hamdolsun bugün asfalt serimine başladık. Kısmet olursa çok değerli vekilimiz, ilçe esnafımız ve vatandaşlarımızla birlikte önümüzdeki ay içerisinde açılışını da gerçekleştireceğiz. Şimdiden sanayimiz hem Eyyübiye’mize hem Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.
Esnaf yapılan çalışmadan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri