EYYÜBİYE’DE YOL ÇALIŞMALARI HIZ ALDI

 

 

Eyyübiye Belediyesi, doğalgaz şebeke tesisi için daha önce kazılan ve 15 Mart’ta yaşanan sel afetiyle birlikte tahrip olan sokaklardaki kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına hız verdi.

Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa merkezinde olmasına rağmen doğalgaz kullanamayan mahallelere şebeke tesis edilmesi için kazılan sokaklar başta olmak üzere sel afetinden de etkilenerek tahrip olan kilitli parke çalışmalarına birçok noktada devam ediyor.

Doğalgaz şebekesi döşenirken kazılan ve test çalışmaları tamamlanana kadar bozuk halde kalan sokakların tamamını, test çalışmaları bittikten hemen sonra onaran Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Akabe Mahallesindeki yol onarımını da en kısa sürede tamamlamayı hedefliyor.

Sel afetiyle birlikte çok sayıda sokağın sel suları altında kaldığı Akabe Mahallesi’nde, önce sokaklar ve evler çamurdan temizlendi. Basınçlı su ile çamurdan temizlenen evler ve sokaklar, daha sonra deterjanla yıkandı. Kurumasının ardından boyama çalışmaları başlayan evler ve sokaklarda, kilitli parke taşı yenilemesinin tamamlanmasıyla hayat normale dönecek.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri