EYYÜBİYELİ KADINLAR KURSLARDA DEĞİŞİM YAŞIYOR

 

Şanlıurfa’da kadınların çocuklarıyla birlikte faydalandığı Eyyübiye Belediyesi Kadın Destek Merkezleri, mesleki, kültürel ve sosyal faaliyetleriyle yüzlerce ailenin yüzünü güldürüyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un, ilçede yaşayan dezavantajlı kesimlerden olan kadınlara yönelik uygulamaları sayesinde faaliyetlerine devam eden Akabe, Yenice ve Şelale Kadın Destek Merkezlerinde, biçki dikiş, yöresel el sanatları, bilgisayar, birinci ve ikinci kademe okuma yazma, Kur’an-ı Kerim okuma ve temel dini bilgiler gibi kurslar düzenleniyor.
Sosyal hayatlarına bir fark katan kadınlar, buralarda hem yeni arkadaşlıklar ediniyor hem de eğitim imkânı, psikolojik destek, sağlık ve aile planlaması gibi konularda bilgi sahibi oluyorlar. Anneleriyle birlikte kadın destek merkezine gelen çocukların ana sınıfında kaliteli zaman geçirmesi sayesinde, kurslara katılan kadınların gözü de arkada kalmıyor. Güvenli bir ortamda eğitim imkânının sunulduğu Eyyübiye Belediyesi Kadın Destek Merkezleri’ndeki mesleki kurslara katılan kadınlar, Halk Eğitim Merkezi’nden sertifika alarak ekonomik hayata dahil olma ve istihdam fırsatlarına da kavuşuyor.


Şimdiye kadar yüzlerce kadın öğrendikleri meslekler çerçevesinde kendi evlerinde kurdukları küçük atölyelerle ekonomik hayata katılırken çeşitli desteklemelere başvurup kendi iş yerlerini açarak istihdam alanı da oluşturdu. Kadınlar arasında sosyal dayanışmayı teşvik eden faaliyetlerin de düzenlendiği kadın destek merkezleri, kadınların ekonomik olarak güçlenmesi, kültürel ve yaşanılan şehre dair farkındalıklarının artması, cinsiyet eşitliğinin sağlanması gibi çeşitli çalışmalarla faaliyetlerine devam ediyor.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,eyyübiye ,kadın destek merkezi

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri