EYYÜBİYE’NİN YÜZDE 60’I DOĞALGAZA KAVUŞTU

 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, doğalgaz şebeke çalışmaları nedeniyle kazı yapılan mahallelerdeki üstyapı yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileriyle çalışmaların devam ettiği sokaklarda incelemelerde bulunan Başkan Kuş, ilçenin yüzde 60’ına doğalgaz ulaştırıldığını söyledi.

Başkan Mehmet Kuş’un seçim vaatleri arasında yer alan ilçeyi doğalgaza kavuşturma sözü gerçeğe dönüşürken, kazı yapılan sokaklardaki yol yenileme çalışmaları da büyük bir hızla devam ediyor.

Eyyübiye’de doğalgaz ulaştırılan Hayatı Harrani, Asya, Ruha, Süleymanşah, Eyüpnebi, Eyüpkent, Akabe ve Direkli Mahallelerindeki üstyapı yenileme çalışmalarını inceleyerek vatandaşlara doğalgaz abonelik işlemleri için acele etmeleri çağrısında bulunan Başkan Mehmet Kuş, Akşemsettin ve 15 Temmuz mahalleleriyle birlikte ilçenin yüzde 60’lık kısmının doğalgaza kavuştuğunu söyledi.

İlçeye doğalgaz getirilme işinin yıllara sari olarak devam edeceğini belirten Başkan Kuş, abonelik başvuruları sonucu başlatılan kazı işlemlerinin ekipler tarafından hızlı bir şekilde onardığını dile getirerek, “Hemen hemen ilçemizin yüzde 60’ını doğalgaza kavuşturduk. Yüzde 60’ı doğalgaza kavuştururken dokuz mahallemizde kazı işlemleri oldu. Deprem ve selden kaynaklanan hem vatandaşlarımız hem biz belediye olarak sıkıntılar yaşadık. Lakin tüm sıkıntıları göğüsleyecek güce ve kuvvete sahibiz” dedi.

Doğalgaz kazı çalışmalarının yüzde 90’ını bitirdiklerini ifade eden Başkan Kuş, yeni abonelik başvurularıyla yeni kazılar olacağını ve ekiplerin hızlıca bu kazılan yerleri onaracağını belirterek, “Eyyübiyeli kardeşlerimden hassaten istirhamım şudur. Özellikle doğalgaz gelen mahallerimizde bir an önce abonelik işlemlerini yapsınlar ki bir işi beş defada yapmayalım. Abonelik işlemlerinin uzaması nedeniyle bir defada yapacağımız işler bazen on defaya çıkıyor. Bu da hem bizi hem de vatandaşlarımızı sıkıntıya sokuyor. Eyyübiyeli kardeşlerimden abonelik işlemlerini hızlıca yapmalarını istirham ediyorum” diye konuştu.

Eyyübiye’de bir yandan ŞUSKİ’nin diğer yandan Telekom’un internet altyapısı için kazı çalışmaları yaptığını anımsatan Başkan Kuş, “İlçemizin büyük kısmında internet altyapısı yoktu. Telekom yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler sonucu internet altyapı çalışmaları da başladı. Onların da çalışmalarıyla tahrip olan sokaklarımızı da hızlıca onarıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüz her konuda sahada, Eyyübiyeli kardeşlerimizin emrindedir” dedi.


kanalurfa, sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri