GEBE OKULUNDA BABA ADAYLARI DA EĞİTİM ALIYOR!

 

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren gebe okulunda, bilinçli bir gebelik süreci geçirmek ve doğum sürecini sıkıntısız tamamlayabilmeleri için uzman ekip  tarafından verilen eğitimlere anne adaylarıyla birlikte baba adayları da katılıyor.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe Okulu sorumlusu ebe Betül İnci,
“Doğum oranının en yüksek olduğu Şanlıurfa ilimizde anne dostu hastane kapsamında atılan adımlar doğrultusunda Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe okuluna artık babalar da aktif bir şekilde katılabiliyor. Doğumun en büyük destekçisi olan babalara eğitim vermek, aile kavramını sağlamlaştırır. Gebe okulunda ücretsiz olarak verilen anne eğitimleri artık babaları da kapsamakta. 
Anneler artık bilinçlendi sıra baba adaylarında” dedi.

Baba adaylarına doğum öncesi, doğum ve doğum sonrasında yapılması gerekenler hakkında eğitim alarak eşlerini yalnız bırakmıyor. Eğitime katılan baba adayları eşleri ile Üç haftalık ve haftada bir gün olmak üzere Anne adaylarıyla birlikte tüm eğitim programlarına katılabiliyorlar. Eğitimler psikolog, diyetisyen, fizyoterapist eşliğinde gebelik egzersizleri, kadın doğum uzmanlarının verdiği normal ve sezeryan doğum eğitimleri, anne sütü ve bebek bakımı eğitimi, çocuk uzman doktorları tarafından çocuk hastalıkları eğitimi ve aile planlaması eğitimi alabiliyorlar Okulda eğitim alanların kendilerini anne ve babalığa hazır hissetmelerini sağlamanın yanı sıra eşler arasında güçlü ilişkiler ile anne adayına doğum sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili eğitimler veriliyor.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri