GÖNÜLLÜLER DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLMAYA DEVAM EDİYOR

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası, depremzedelere yardıma koşan ve tek yürek olan Türkiye halkı, yaraların sarılması amacıyla da yardımlarına devam ediyor. Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde yapılan yardımlarla özelikle şehir merkezlerinde kalan depremzedelerin ihtiyaçları karşılanırken, köylerde kalan birçok vatandaşa yardımların ulaştırılması için STK'lar çalışmalarını sürdürüyor.

Köylerde kalan depremzedelere STK’lar ulaşıyor
Adıyaman’a bağlı Kesecik köyünde kalan vatandaşların yardımına merkezi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan İyilik Sensin Derneği gönüllüleri ulaştı. Gönüllüler birkaç ailenin ya tek çadırda, ya da traktör römorkların da kalmak zorunda kalan depremzedelere çadır temin etti. Gönüllüler çadırları da kurarken, soba, gıda ve hijyen malzemeleri de bölgeye ulaştırıldı.
Depremin ilk gününden bu yana sahada olduklarını ve yaraları sarmaya çalıştıklarını belirten, dernek gönüllülerinden Osman İzol, "Geçtiğimiz günlerde meydana gelen deprem sonrasında, depremde zarar gören vatandaşlarımız açısından ciddi sıkıntılar yaşanmaya başlandı. Şimdi biz de Adıyaman’ın Kesecik köyüne geldik. Burada mağdur vatandaşlar köye sığınmışlar, biz de onlara çadır ve gıda malzemesi getirdik. Depremin ilk gününden bu yana İyilik Sensin Gönüllüleri olarak mümkün olduğu mertebede mağdurlara ulaşmaya çalışıyoruz ve yaralar tamamen sarılıncaya kadarda sahada olmaya devam edeceğiz. Köyümüze getirdiğimiz çadırları belirlenen noktalara kurduk. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi


DEPREM, HABER, GÜNDEM, SON DURUM,

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri