HALİLİYE BELEDİYESİ 24 SAAT TAM KADRO SAHADA

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremin şiddetli hissedildiği Haliliye’de, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla kurulan kriz merkezinde kısa süre içerisinde ekipler depremden etkilenen vatandaşların yanında olmaya başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine bağlı araç ve iş makineleri depremle beraber yıkımın yaşandığı bölgelerde çalışmalarını gerçekleştirdi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri de, riskli ve hasarlı yapıların tespiti ve mühürleme çalışmalarını depremin ilk anından itibaren başlayarak, devam ettirdi. Bölge bölge yürütülen hasar tespit çalışmalarında zabıta araçlarıyla da vatandaşların riskli ve hasarlı yapılara yaklaşmaması anonslarını yapıyor. 

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü de, depremin ardından insanların toplandığı güvenli bölgelerde çorba ve ekmek dağıtımına başladı. Depremin ilk anından itibaren belediye bünyesindeki Aşevinden üretilen çorbanın depremden etkilenen vatandaşlara dağıtımı, ekipler tarafından ilçenin tüm bölgelerinde 24 saat devam ediyor.

Depremle beraber güvenli alanlarda yaşamaya başlayan vatandaşların temel ihtiyaçları da Haliliye Belediyesi tarafından karşılanmaya başlandı. Battaniye, ısıtıcı, giyim, çocuk bezi, temizlik seti, kumanya, su ve gıda talepleri, Haliliye Belediyesi ekiplerince hızlı bir şekilde karşılanarak, vatandaşların yaraları sarıldı.

Çölyak ve PKU hastaları için de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Glutensiz Ekmek Fırını da, 24 saat esaslı üretim yaparak, çölyak hastalarına destek oldu. 

Haliliye Belediyesi İletişim Merkezi de, 24 saat çalışma programıyla 4442263 numaradan vatandaşların taleplerini alarak, çözümün adresi oldu.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri