HALİLİYE BELEDİYESİ CULHA ATÖLYESİNDE KURS KAYITLARI SÜRÜYOR

Şanlıurfa’nın geleneksel el sanatlarını yaşatan Haliliye Belediyesi, Coğrafi İşaret Belgesi alınan Culha sanatını tanıtmaya devam ediyor. Culha Atölyesi ile yeni ustalar yetiştirilmesi hedeflenirken, kurs kayıtları da sürüyor. 

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla Şanlıurfa’nın unutulmaya yüz tutmuş el sanatları, Haliliye Belediyesi bünyesinde kurulan atölyelerde icra ediliyor. 
Geleneksel El Sanatları Merkezinde (GESEM) ahşap oymacılığı, bakır işleme, tesbihçilik ve eski sanatlardan olan culhacılığı yaşatan Haliliye Belediyesi, culha sanatının tanıtılması ve yeni ustaların yetişmesi için Culha Atölyesini şehre kazandırdı. Başkan Mehmet Canpolat’ın girişimleri sonucu 2021 yılında Coğrafi İşaret Belgesi ve Marka Tescil Belgesi alınan culhanın, bu atölye ile daha geniş kitlelere tanıtılması hedefleniyor. Culha Atölyesinde yer alan 10 adet dokuma tezgahı ile kentin değerlerini ayakta tutan Haliliye Belediyesi, usta-çırak ilişkisiyle mesleklerin kaybolmaması için de yeni öğrenciler yetiştiriyor. Culha Atölyesinden eğitim alan kursiyerler, sunulan imkanlar dolayısıyla Başkan Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine teşekkürlerini ileterek, “Haliliye Belediyemizin açtığı culha atölyesinde eğitim alıyoruz, iş öğreniyoruz. Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a çok teşekkür ederiz, bize bu imkanı sağladı. Kendimizi geliştiriyoruz, daha iyi yerlere gelmemizi sağlıyor. Çok teşekkür ederiz Haliliye Belediyemize” sözlerine yer verdi.  

Öte yandan, Culha Atölyesine kayıt olmak ve culha kumaşı ile el emeklerini sergilemek isteyen kursiyerlerin ise Devteyşti Mahallesinde bulunan Culha Atölyesinde kayıt oluşturabilecekleri kaydedildi. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların ise 444 22 63 numaralı İletişim Merkezi ile irtibat kurabileceği ifade edildi.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #haliliye belediyesi #mehmet canpolat

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri