HALİLİYE BELEDİYESİ İLE PARKLAR DAHA GÜVENLİ

 

Haliliye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, mevcut parklarda yaptığı peyzaj çalışmalarının yanı sıra, ömrünü tamamlamış aydınlatma direklerini kurulan atölyelerde yenileyerek, vatandaşlara güvenli alanlar sunuyor. 

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla “üreten belediye” anlayışını benimseyen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bir yeniliğe daha imza atıyor. 

Hizmette hızlı işleyiş ve tasarruf parolasıyla kurulan Ahşap, Metal-İş Atölyesinde parklarda kullanılmak üzere piknik masası, bank ve kamelya üreten ustalar, aydınlatma direklerini de atölyede yeniliyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan atölyeyle vatandaşlara yaşam alanı sunulan parklarda kullanım ömrünü tamamlayan aydınlatma direkleri sökülüyor.
Atölyede ustalar tarafından yeniden kullanıma uygun hale getirilen aydınlatmalar, parklara yeniden monte edilerek, ailelere güvenli bir alan sunuluyor. Ustaların emeğiyle çeşitli aşamalardan geçen piknik masaları, bank ve kamelyaları şehre kazandıran Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, böylelikle tasarruf sağlıyor. 

Öte yandan, kısa süre içerisinde çalışmaların başladığı atölyeyle şuana kadar 300’e yakın aydınlatma sistemi parklarda kullanıma sunuldu.


kanalurfa, sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri