HALİLİYE’DE KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

 

Haliliye Belediyesi bünyesinde yer alan Millet evlerindeki kurslarla bir yandan meslek öğrenen kadınlar, bir yandan da Okuma Yazma Kursu ile eğitim alıyor.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla kadınlara yönelik pozitif ayrımcılıklarını sürdürüyor.

Başkan Canpolat’ın direktifleriyle hayatın her alanında kadınların yanında olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yürütülen çalışmalar kapsamında bünyesindeki Millet Evleri’nde meslek edindirme ve hobi kursları düzenliyor. Ahmet Yesevi, Süleymaniye ve Sırrın Millet evindeki el sanatları, kuaför, okuma yazma, dikiş nakış kurslarına katılan kadınlar, usta öğreticilerden hem teorik, hem de uygulamalı eğitim alıyor. Süleymaniye Millet evinde faaliyette olan dikiş-nakış, el sanatları ve kuaför kurslarına bölgedeki kadınların ilgisi yoğun olurken, bu kurslar ile meslek öğrenen kadınlar hem ev ekonomilerine katkı sağlıyor hem de verimli vakit geçiriyor. Hayata geçirilen Kırmızı Kurdele Projesi kapsamında devam eden okuma-yazma kursuna katılan kursiyerler ise buradan aldıkları eğitim ile okuma-yazma öğreniyor.  Düzenli olarak aldıkları eğitimlerle kurs sonunda yapılan sınavda başarılı alan kadınlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika da veriliyor. Süleymaniye Millet evindeki okuma-yazma kursundan eğitim alan kursiyerler, sunulan imkanlar ile okuma-yazma öğrendiklerini ifade ederek, Başkan Mehmet Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine teşekkür ediyor. 

Müdürlük tarafından yapılan açıklamada ise “Güçlü Kadın, Güçlü Toplum” sloganıyla hizmet veren Ahmet Yesevi, Süleymaniye ve Sırrın Millet evlerindeki kurslarda faydalanmak isteyen kadınların, merkezlere başvuru yaparak, kayıt oluşturabilecekleri kaydedildi.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri