HARRAN ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE ACİL DURUM KOD TATBİKATLARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Harran Üniversitesi Hastanesinde acil durum kod işleyişlerini daha iyi hale getirmek için tatbikat gerçekleştirilirken, hastane personeli yapılan tatbikatları başarıyla tamamladı. 

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için çeşitli eğitimler ve tatbikatlar gerçekleştiriliyor. Hastanede acil durum kod işleyişinin daha iyi hale getirilmesi ve tespit edilen uygunsuzluklara en hızlı şekilde müdahale edilip iyileştirmeler yapılması için acil durum kod tatbikatları gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan, vatandaşlara daha iyi sağlık hizmeti sunma hedefiyle yaşanabilecek olası sorunlara karşı hızlı bir şekilde tedbir almak için tatbikatlar yaptıklarını ifade etti. 

Başhekim Doç. Dr. Kırhan şunları belirtti: 
"Hastanemizde Beyaz Kod ,Mavi Kod  ve Pembe  Kod  işleyişlerini daha iyi hale getirmek, tespit edilen uygunsuzluklara yönelik gerekli iyileştirmeleri yapabilmek  ve daha iyi bir hizmet sağlayabilmek için tatbikat düzenledik. Sağlıkta kalite standartları gereği yılda en az bir kez yapılması zorunlu olan Acil Durum Kod tatbikatı gerçekleşmiştir. Bu tatbikatlardaki amaç ve hedeflerimiz;
• Acil Durum Kod Prosedürün uygulanabilirliğini denemek,
• Acil Durum Kod sisteminin çalışırlığını denemek,
• Uygulamadaki yanlışları düzeltmek ve eksiklikleri tamamlamak,
• Acil Durum Kod konusunda eksiklikleri belirlemek ve bu eksiklikleri tamamlama çalışmalarını başlatmaktır." 

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan, yapılan üç tatbikatın da personelin özverili çalışmaları ve daha önce verilen kodlar eğitiminin sayesinde başarıyla tamamlandığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür edip tatbikatların belirli aralıklarla devam edeceğini sözlerine ekledi.


kanalurfa, sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri