HARRAN VE CEYLANPINAR’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA HARRAN’DA TÖREN DÜZENLENDİ

CEYLANPINAR’DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi. Anma törenine katılan Harran Belediye Başkanı şehitleri rahmetle anarken, tüm Gazilerin Gaziler Günü’nü kutladı.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Harran’da anma töreni düzenlendi. İlçe Kaymakamlığında düzenlenen Gaziler Günü törenine Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un yanı sıra, Harran Kaymakamı İbrahim Gültekin, ilçe emniyet müdürü, ilçe jandarma komutanı ve gaziler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende çelenk sunumu gerçekleştirildi. Törenin ardından Gazilerle bir araya gelen Başkan Özyavuz, Gazilik unvanının öneminden bahsederek, bu mertebeye yükselen tüm Gazileri tebrik etti.

Başkan Özyavuz, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “bütün Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm Gazilerimizin, Gaziler Günü'nü tebrik ediyorum” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü, tüm yurtta olduğu gibi Ceylanpınar’da da Atatürk Anıtı önünde düzenlenen resmî törenle kutlandı.

Ceylanpınar ilçe Kaymakamlığı bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Emrah Uzun, Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Akgeyik, 1. Hudut Bölük Komutanı ve Garnizon Komutanı Piyade Üsteğmen Furkan Çalışkan, ilçe Cumhuriyet Savcısı Gökhan Yaman, ilçe Emniyet Müdürü Arkın Aydın, ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlker Bilim ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeydan Kurt ve idari amirler katıldı.

Çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmaların ardından tören son buldu.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,şanlıurfa ,harran belediyesi ,ceylanpınar belediyesi ,gaziler günü

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri