KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

 

Karaköprü Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi vatandaşların sağlıklı koşullarda kurban kesimi için kesim alanlarında temizlik ve dezenfekte çalışması gerçekleştirerek kesim yerlerini bayrama hazırlıyor 
 
Karaköprü Belediyesi, halkın temiz ve sağlıklı ortamda kurban kesmelerini sağlamak için kurban kesim ve satış yerlerinde çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kesim yerlerinde oluşması muhtemel çevre kirliliğini önlemek ve daha steril bir ortamda kurban kesimi yapılmasını sağlamak için kesim yerlerinde yıkama ve dezenfekte çalışması yaptı. 

Temizlik İşleri Ekipleri ilçe genelindeki tüm kurban kesim yerlerinin temizliğini bayram öncesi bitirmek için çalışmalarını sürdürürken, vatandaşların kurbanlık et ve sakatatları muhafaza etmesi için bayram namazı sonrası camilerde ve kurban kesim alanlarında kurban poşeti dağıtımı yapacak. 
Kurban Bayramı süresince Karaköprü Belediyesi kaçan kurbanlıkların yakalanması için kendi bünyesinde 'boğa timi' de kurarken bu ekip olası kurban kaçışlarını önlemek için nöbet tutacak. 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Kurban Bayramı öncesi vatandaşların daha güzel bir bayram geçirmesi, kurban kesiminde sorun yaşanmaması için belediye olarak tüm önlemleri aldıklarına dikkat çekerek, "Bayram öncesi her yıl olduğu gibi hijyenik ve güvenli bir ortamda kesim yapılması için hazırlık yapıyoruz. Bu konuda temizlik personelimiz kurban kesim yerlerinde temizlik çalışmaları yaparak bu alanları kurbana hazırlıyor.  

Vatandaşlarımızın huzurlu, mutlu bir bayram geçirmesi için belediye olarak bayram süresince temizlik ekiplerimiz ve zabıta ekiplerimiz 24 saat çalışacak.

 Vatandaşlarımızdan ricam kurban keserken oluşacak çöpleri dağıtacağımız kurban poşetlerine veya çöp konteynerlerine bırakarak personelimize yardımcı olmalarıdır. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın huzurlu ve güzel bir bayram geçirmesini diliyorum" dedi.
 
Öte yandan, vatandaşlar bayramda olası kurban kaçışlarını ve temizlik taleplerini 444 9 657 numaralı Karaköprü Belediyesi Beyaz Masa birimine bildirebilirler.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri