KARAKÖPRÜ’DE KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ HAZIRLANIYOR

 

Karaköprü Belediyesinin Kurban Bayramı öncesi belirlediği kurban satış ve kesim yerlerinde vatandaşların temiz bir ortamda kurban alışverişi ile kesimi yapması düzenleme çalışması yapılıyor

Karaköprü Belediyesi Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını sürdürürken, ilçede kurban satışı için belirlenen alanda düzenleme çalışması gerçekleştiriyor. Batıkent Mahallesinde kurulacak olan kurban satış ve kesim yerinde satış alanları belirlenip gerekli bölümler kurulurken, satış ve kesim yerlerine su çekilmesi, tozlanma oluşmaması içi yola stabilize malzeme serimi gibi işlemler de gerçekleştiriliyor.
 
Büyük bir alanda kurulacak olan kurban satış yerlerinin yanına bir de kesim yeri inşa edilirken, kurban satın alan vatandaşlar bayram günü kesimini bu alanda temiz bir ortamda gerçekleştirebilecek. Çalışmaların tamamlanmasının ardından kurbanlıklar alana getirilip satış işlemlerine başlanacak.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Kurban Bayramı öncesinde her yıl olduğu gibi ilçede en uygun yerde kurban satış yeri belirlediklerini ve vatandaşların hijyenik bir ortamda sorunsuz bir şekilde kurbanlık alışverişi yapabilmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

Başkan Baydilli, “Kurban Bayramı yaklaşırken biz de ilçemizde tek yerde satış yapılacak bir kurban satış yeri belirledik. Bu alanda düzenlemeler gerçekleştirip kurban satışına bir an önce başlanabilmesi için uğraşıyoruz. Vatandaşlarımız burada hijyenik ve temiz bir ortamda kurbanlık alışverişi yapabilecek hatta buraya kuracağımız kurban kesim yerinde bayram günü temiz bir şekilde kurbanlarını kesebilecektir.

Ekiplerimiz gerek toz oluşmaması için stabilize malzeme serimi gerekse satış alanları için bölme oluşturma gibi çalışmalarla alanı hazırlıyor. Kurban satış ve kesim alanımız vatandaşlarımıza, kurban satışı yapacak esnafımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi kurban satış ve kesim yeri kısa süre sonra tamamlanarak kurban satışı yapan esnafın ve vatandaşların hizmetine sunulacak.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri