KARAKÖPRÜ’DE ÖĞRENCİ SAĞLIĞI İÇİN OKUL KANTİNLERİ DENETLENİYOR

 

Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin okulda sağlıklı gıda tüketebilmesi için ilçedeki 43 okulun kantininde hijyen ve sağlıklı gıda satışı denetimleri gerçekleştirdi


Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaş sağlığını korumak için sürekli sahada denetimler gerçekleştirirken, öğrenci sağlığı için okul kantinlerinde de rutin denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri ilçe genelindeki ilk, orta ve lise düzeyindeki 43 adet okulda bulunan kantinler ile yemekhanelerde sıkı denetimler yaptı. 

Geleceğin teminatı olan öğrencilerin sağlığına önem veren zabıta ekipleri, okul kantinlerini denetleyerek öğrencilerin sağlıklı besinler tüketmesi için kantincileri uyardı. Kantinlerde özellikle gazlı içecek, kızartma ve cips satışı yapan işletmecilere idari yaptırım uygulayan zabıta ekipleri, ürünlerin son kullanma tarihi ve hijyen denetimi de yaptı. Ayrıca yemekhane hizmeti verilen okullardaki yemekhaneler ve mutfakları da denetlenerek sağlıklı bir şekilde yemek hizmeti verilmesi için gerekli uyarılar okul yönetimine iletildi.

Kantincilere satılmaması gereken ürünler, kantinde olması gereken hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihinin kontrol edilmesiyle ilgili bilgi veren ekipler, kurallara uyan kantin işletmecilerine teşekkür ettiler.

Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki okul kantinlerinde denetimlerini rutin aralıklarla sürdürecek.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,şanlıurfa ,karaköprü belediyesi ,metin baydilli

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri