KARAKÖPRÜ’DE SPOR KURSLARINDA ŞAMPİYONLAR YETİŞİYOR

 

Karaköprü Belediyesinin gençlerin sporla gelişmesi için açtığı spor kurslarında eğitim gören gençler katıldıkları turnuvalarda kazandıkları başarılarla dikkat çekiyor

Karaköprü Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından açılan kurslarla gençlerin boş zamanını sporla değerlendirmesi ve spor kültürü kazanması hedeflenirken, bu kurslarda yetişen gençler katıldıkları turnuvalarda elde ettikleri başarılarla adından söz ettiriyor.

Karaköprü Belediyesi Doğukent Spor Kompleksinde devam eden tekvando kursunda yetişen genç sporcu Halil İbrahim Meşhurgül, Siirt’te düzenlenen Okullar arası Tekvando Grup Şampiyonasında dereceye girerek Türkiye Şampiyonalarına girmeye hak kazanırken, şampiyonada mücadele eden Karaköprü Belediyesi spor kurslarının diğer öğrencileri de dikkat çekici performans gösterdiler.

 

Tekvando Antrenörü Müslüm Ataşlar, gençlerin zamanını spor yaparak değerlendirmesi amacıyla açtıkları kurslara öğrencilerin ciddi bir şekilde ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Çocukları kötü alışkanlıklardan korumak ve fiziken, ruhen hazırlamak için açtığımız kurslarımızda yetişen kardeşlerimiz katıldıkları turnuvalarda güzel başarılar elde ediyorlar. Gelecekte milli takımda bizleri temsil edecek sporcular olma yolunda ilerliyorlar. Bu anlamda bize her türlü desteği veren Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Katıldığı okullar arası doğu grup şampiyonasında dereceye girerek Türkiye Şampiyonasına gitme hakkı elde eden sporcu Halil İbrahim Meşhurgül ise bu kurslarda çok şey öğrendiğini ve turnuvada da öğrendiklerini uyguladığını belirterek tüm gençleri Karaköprü Belediyesi spor kurslarına davet etti.

Karaköprü Belediyesinin spor kursları yaz tatilinde de Doğukent Spor Merkezi, Yaşampark Spor Merkezi ve Çadır Spor Merkezinde devam edecek.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri