KARAKÖPRÜ’DE STEM VE KODLAMA ALANINDA EĞİTİM

KARAKÖPRÜ’DE ÇOCUKLAR ROBOTİK KODLAMA KURSUNDA YAZILIMIN TEMELİNİ ÖĞRENİYOR

Karaköprü Belediyesi, çocukların teknoloji ve yazılım dünyasına ilk adımı atmaları amacıyla Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'nde Robotik Kodlama Kursu açarak STEM ve kodlama alanında eğitim veriyor.

Gençlerin eğitimi için projeleri ve hizmetleriyle dikkat çeken Karaköprü Belediyesi, gençlerin ve çocukların bilimsel ve teknolojik çalışmalara katılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezinde çocuklara yönelik sorun çözme, takım duygusu kazanma, geliştirme, yaratıcı sanatlar ve analitik düşünme gibi pek çok alanda beceri kazandıracak olan ‘Robotik Kodlama Eğitimi’ kursu veriliyor.

Hafta içi her gün sabah ve öğlen seansları olmak üzere devam eden kursla birlikte çocukların geleceğin en önemli ve popüler mesleklerinden olan yazılım için temel oluşturmaları hedefleniyor. Robotik Kodlama Eğitimi sayesinde gençler; algoritma oluşturmadan, 3D çizim tasarlamaya kadar, lego setleri ile programlamadan, bilgisayar kullanımına kadar birçok alanda kendini geliştirerek yazılım dünyasına giriş yapıyor. Blok tabanlı ve metin tabanlı kodlama eğitimi alan gençler gelecekte yazılım mühendisi olma yolunda temel eğitimleri şimdiden öğreniyor.

Robotik Kodlama Kurs Eğitmeni Gamze Nur Sucu, eğitimlerle ilgili şöyle konuştu;

Kursta eğitim gören çocuklar ve aileleri de geleceğin en önemli mesleklerinden olacak stem ve kodlama konusunda bu eğitimi veren, imkân sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

 


KANALURFA ,sondakika ,haber ,gündem ,karaköprü belediyesi ,metin baydilli

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri