KARAKÖPRÜ’DE YENİ YOLLAR HİZMETE AÇILIYOR

Karaköprü Belediyesi ilçeye kazandırdığı yeni yolları altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra kilitli parke döşeyerek vatandaşların hizmetine açarak trafiği rahatlatıyor

Şanlıurfa’nın gelişen yüzü Karaköprü’de nüfus artışı ve yeni yerleşmelerle birlikte doğan yol ihtiyacını gidermek için Karaköprü Belediyesi tarafından yoğun bir mesaiyle ilçeye yeni yollar kazandırılırken, açılan yollarda alt yapısı çalışmaları bittikten sonra kilitli parke taşı döşemesi gerçekleştiriliyor.

Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Seyrantepe Mahallesinde yeni açılan yolun altyapısı tamamlanıp kilitli parke döşemesi yapılana kadar kullanılabilmesi için stabilize malzeme serimi yaparken, Doğukent Mahallesinde de altyapısı biten yeni yolda kilitli parke döşeme ve kaldırım yapımı çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli yeni yolların bir an önce tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması talimatı verirken, fen işleri ekipleri olumsuz hava koşulları olmadığı sürede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Başkan Metin Baydilli, Karaköprü’de bugüne kadar istikrarlı bir şekilde yeni yol çalışması yürüterek ilçede önemli oranda bir yol ağı oluşturduklarına dikkat çekti.

Başkan Baydilli, “İlçemizin nüfusu birçok ilden fazlayken ve sürekli bir artış seyrederken bizim bu artışı karşılama adına çok ciddi çalışmamız gerekiyor. 277 bin nüfusun ihtiyaçlarını, taleplerini karşılamak için tüm personelimizle birlikte hizmet mücadelemizi sürdürüyoruz.

Fen işleri ekiplerimiz ilçeye yeni yollar kazandırmak, ihtiyacı karşılamak adına elindeki imkanlarla yoğun bir seferberlik halinde yollar açıyor. Geriye dönüp baktığımızda her mahallemizde yol çalışması yaptık ve ilçemizin yol ağını gerçekten çok genişlettik.

Tabi ki bu da yeterli değil çünkü yeni yerleşmeler meydana geldikçe ihtiyaçlar da artıyor. Biz fen işleri personelimizle birlikte bu ihtiyacı karşılamak için çalışmaya devam edeceğiz. Seyrantepe Mahallemize kazandırdığımız yeni yollar vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Fen İşleri ekipleri Seyrantepe ve Doğukent mahallelerinin yanı sıra Batıkent, Güllübağ ve Mehmetçik mahallelerinde yeni yol açma ve yol yenileme çalışmalarını sürdürüyor.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #karaköprü belediyesi #metin baydilli

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri