MİNİK ÖĞRENCİLERE 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ VE AMBULANS TANITIMI YAPILDI.

 

 


Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Eğitim Birimi tarafından; bir okulda eğitim gören minik öğrencilere; 112 acil sağlık hizmetleri ve ambulans tanıtımı yapıldı. 


 “Her yıl yaptığımız Minik 112 projesine, bu eğitim öğretim yılında da devam ediyoruz. Bu yıl projemizi Bir ilköğretim okulundan başladık. Burada eğitim gören minik öğrencilerimize, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Eğitim Birimi personellerimizce, Minik 112 ve Ambulans tanıtımı yaptık Minik 112 ile amacımız geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Acil Sağlık Hizmetleri konusunda temel bilgiler ile donatılması, sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olmasını sağlamaktır.”
Etkinlik kapsamında; okul bahçesine getirilen acil yardım ambulansını inceleyen minik öğrencilere, acil bir durumla karşılaştıklarında nasıl ambulans çağırmaları gerektiği, hangi durumlarda 112’nin aranacağı, hattın gereksiz meşgul edilmemesi gerektiği, ambulansın çalışma sistemi, trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi konularında bilgiler verildi.
112 farkındalık eğitimlerine, 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca ilimiz genelindeki okullarda devam edileceğini belirtti.

 


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,öğrenci ,sağlık ,ambulans

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri