ŞANLIURFA’DA OKÇULUK TURNUVASI BAŞLADI

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 2. Göbeklitepe Cup Okçuluk Turnuvası başladı. İki gün sürecek turnuvada 150 sporcu yarışacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde kentte düzenlenen ve Türkiye Okçuluk Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Şanlıurfa Okçuluk Spor Kulübü iş birliğinde gerçekleşen 2. Göbeklitepe Cup Bölgesel Okçuluk Turnuvası başladı. Turnuvaya, Şanlıurfa, Ankara, Adıyaman, Kahramanmaraş, Şırnak, Batman, Bingöl, Elazığ, ve Sivas'tan 150 sporcu katıldı. Şanlıurfa 11 Nisan Spor Kompleksi'nde minikler, yıldızlar, küçükler, gençler ve büyükler kategorilerinde sporcuların yarıştığı turnuva, yarın yapılacak müsabakalarla tamamlanacak. Turnuvaya 90 erkek, 60 kız sporcu olmak üzere 150 sporcu katılıyor.

Depremden sonra yapılan ilk turnuva ile ilgili konuşan Türkiye Okçuluk Federasyonu Adana Bölgesi Okçuluk Hakemi Hatice Karahan, "Urfa'da ikinci kez düzenlenen Göbeklitepe şu anda yapılıyor. Turnuvaya depremden sonra ilk kez yapılan bir turnuva. Turnuvaya 9 ilimiz katılıyor. Diyarbakır, Bingöl, Batman, Ankara, Şırnak, Adıyaman ve Elazığ gibi illerimizden 150 sporcu katılıyor" şeklinde konuştu.

Murat Alkan: "Amacımız bölgemizde depremin etkilerini okçuluk sporu ile silmek"

Türkiye Okçuluk Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi Murat Alkan, turnuvalarla depremin izlerini silmek istediklerini belirterek, "Amacımız bölgemizde depremin etkilerini okçuluk sporu ile silmek ve okçuluk sporuna olan ilgiyi artırmaktır. Bu vesileyle bu yarışmayı yapmaktayız" diye konuştu.

Türkiye'nin 9 ilinden Şanlıurfa'ya gelen sporcular ise amaçlarının turnuvada derece elde etmek olduğunu söyledi.

Öte yandan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ata sporunun yaygınlaşması ve gelecek nesillere aktarılması için kentte başlattığı okçuluk okulu çalışmasının tamamlama aşamasına geldiği öğrenildi.


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri