ŞANLIURFA’DA ÖNCELİK HALK SAĞLIĞI VE AŞIRI FİYATLI ÜRÜN SATIŞININ ÖNLENMESİ

 

Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda devam eden ve özellikle gıda üretim ve satışı yapılan işyerlerine yönelik etiket, fiyat, hijyen ile gıda güvenliğine yönelik denetimler sıklaştırıldı. 

Turizm sezonunun tüm hareketliliği ile sürdüğü Şanlıurfa’da yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra yerel vatandaşların gıda sektöründe herhangi bir sorun yaşamaması için sürdürülen denetimler yeni bir boyuta taşındı. 

İl merkezinde yoğunluk yaşanan bölgelerdeki gıda üretim ve satışı yapılan işyerlerine yönelik Şanlıurfa Valiliği koordinasyonu altında oluşturulan karma ekiplerle etkili denetim çalışması yürütülüyor. Üç haftalık dönemde bin 687 işletmede yapılan denetimler sonucunda; 393 aykırılık tespit edilirken bu işletmelere idari para cezası uygulandı. 

Ürünlerde etiket bulunmaması, iş yerinde fiyat listesi bulunmaması, aşırı fiyat uygulanması, temizlik ve hijyen koşullarının uygun olmaması, iş yeri ruhsatının bulunmaması gibi konuların hassasiyetle takip edildiği il genelinde, ayrıca iş yerinin ruhsat koşullarına uygun olmaması, gıda güvenliğine aykırı ve tarihi geçmiş ürün satılması, vergi kurallarına aykırı hareket edilmesi konuları başta 
olmak üzere vatandaşlara sağlıklı koşullarda iyi hizmet verilmesini sağlamaya yönelik denetim çalışmaları kapsamlı olarak devam edecek.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #zabıta #sağlık #denetim

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri