ŞANLIURFA’DA SİMİTÇİNİN TOGG HAYALİ GERÇEK OLDU

 

Şanlıurfa'nın Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, simit satarak geçimini sağlayan Tevfik Atan’ın milli otomobil Togg'u kullanma hayalini gerçekleştirdi. Togg’un direksiyonuna geçen Atan, hayalini gerçekleştiren Başkan Ekinci’ye teşekkür etti.
Viranşehir Oto Galeri Sitesi’nde esnaf ziyareti yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, burada simit satışı yapan Tevfik Atan ile tanıştı. Ekinci’nin sohbet ettiği simitçi Atan, Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili Togg’u çok merak ettiğini söyleyerek, araca binme ve kullanma talebini iletti. Danışmanlarına talimat vererek simitçi gencin iletişim bilgilerini aldıran Ekinci, bugün Tevfik Atan’ın hayalini gerçekleştirdi. Atan ile bugün Millet Bahçesi’nde bir araya gelen Başkan Ekinci, Atan’ı makam aracı Togg’a bindirerek, Millet Bahçesi’nde ve şehirde birlikte tur attı. Başkan Ekinci sayesinde Togg’a binme hayalini gerçekleştiren ve direksiyon başına da geçme fırsatı bulan Tevfik Atan’ın mutluluğu gözlerinden okundu. Hayalinin gerçekleşmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Atan, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkür etti.
Tevfik Atan’ın sevincine ortak olan Ekinci de, “Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili Togg’un Türkiye'ye kazandırılmasında çok büyük bir emek ortaya koyan başta Cumhurbaşkanımıza ve mühendislerimize yürekten teşekkür etmek istiyorum. Bizler de Togg’u makam aracı olarak kullanmaya başladık. İlçemizde milli otomobilimizi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bir esnaf gezimizde karşılaştığımız ve Togg’a binmeyi arzuladığını bizlere ileten Tevfik Atan kardeşimizin de bu isteğini yerine getirdik. Onun mutluluğuna ortak olduk. Bundan sonra da ülkemizin ilk yerli ve milli otomobilini çok değerli hemşehrilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,şanlıurfa ,togg ,viranşehir belediyesi ,salih ekinci

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri