ŞANLIURFALI GENÇLERE DEV TESİSLER YAPILIYOR

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlere yönelik yapılan spor tesisleri sayısı her geçen gün artıyor. Spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen kentte, Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle 3 ilçede 6 spor tesisi birden yapılıyor.
Türkiye’de 20.6 yaş ortalamasıyla en genç nüfusa sahip olan Şanlıurfa’da gençlerin sporla tanışmasına imkan sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklaşa olarak 3 merkez ilçede 6 spor tesisinin yapımına başladı.
Gençlerin sportif aktivitelerini geliştirilmesi amacıyla Spor Okulları, Tenis Dünyası ve Gençlik merkezleriyle Şanlıurfalılara hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde bulunan spor tesisi sayısını her geçen gün arttırıyor. Şanlıurfa’nın spor şehri olması yolunda emin adımlarla ilerleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde kurulan spor tesislerinden faydalanan gençler birçok spor dalında başarılarına başarı kattı.
Gençlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde gençler için 6 tesis birden yapılıyor. Kısa süre önce temeli atılan spor tesislerinin inşaat çalışmaları hızla yükseliyor. İçerisinde 250 tribün kapasiteli basketbol sahası, voleybol sahası ve iki adet antrenman salonu bulunan spor tesisleri bölgenin hava şartları düşünülerek tasarlandı.
Şanlıurfalı gençler için tasarlanan spor tesisleri en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak.


kanalurfa ,sondakika ,gündem ,haber ,büyükşehir ,zeynel abidin beyazgül

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri