ŞANLIURFALI MİNİK GAZAL BİR DİLEKÇE İLE OKULUNUN TÜM EKSİKLİKLERİNİ GİDERDİ

 

 

 

Şanlıurfa’da 8 yaşındaki Gazal Şanlı’nın sosyal medya hesabından okuldaki eksiklikleri paylaştığı dilekçeyle yakından ilgilenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, okula kitap, geri dönüşüm kutuları ve çeşitli hediyeler gönderdi.
Kanuni Sultan Süleyman İlk ve Orta Okulunda okuyan 3. Sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Gazal Şanlı, okuldaki eksikliklerin yer aldığı bir dilekçe yazdı. Şanlı, yazdığı dilekçeyi babasının sosyal medya hesabından paylaşarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’den destek istedi.
Sosyal medya hesabından paylaşılan dilekçeye Beyazgül kayıtsız kalmayarak Şanlı’ya destek mesajı yazdı. Okulda kitap, geri dönüşüm kutuları ve spor malzemesinin yetersiz olduğunu yazan Şanlıya cevaben Beyazgül, Şanlı’nın dilekçesini alıntılayarak, “İlk mektubunu bana yazman da büyükşehir belediyesinin sıfır atık hizmetlerinden haberdar olman da beni çok mutlu etti Gazal Kızım. Taleplerin için yarın itibariyle çalışmaya başlıyoruz. Hiç merak etme dilekçen muhatabına ulaştı” notuyla cevap verdi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü, Kanuni Sultan Süleyman İlk ve Orta Okulunda tespit ettikleri eksiklikleri giderdi. Gazal’ın dilekçesinde belirttiği kitapları tedarik eden ekipler, okulun yolunu tuttu.
Kanuni Sultan Süleyman İlk ve Orta Okuluna giden ekipler, okula geri dönüşüm kutuları, çöp konteynırı, futbol topları ve kitaplar bıraktı. Okulda öğrencilerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Dedeoğlu ile Kütüphaneler Şube Müdürü Ömer Aslan, çocuklara kitap hediye etti, öğrencileri gezici kütüphane ile buluşturdu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e dilekçe yazarak sosyal medyada dikkatleri üzerine çeken Gazal Şanlı, öğretmeninin dilekçe ödevi verdiğini ve ilk dilekçesini Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e yazdığını belirterek ihtiyaçların giderilmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,büyükşehir ,zeynel abidin beyazgül

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri