TAKORAN KÜLTÜR VE DOĞA FESTİVALİ PROGRAMI BELLİ OLDU

 

Siverek Belediyesince düzenlenecek olan 3. Uluslararası 5. Geleneksel Takoran Kültür Ve Doğa Festivali programı istişarelerin ardından belirlendi.

22-24 Eylül tarihinde düzenlenmesi planlanan festivalde eşsiz manzarası ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Takoran Vadisi'nin tanıtımı amaçlanırken bölgenin turizm potansiyelinin arttırılması hedefleniyor.

22 Eylül tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Mesire Alanı'nda başlayacak olan festivalin ilk gününde katılımcıların yerleşmesi beklenirken yapılacak açılış konuşmalarının yapılması planlanıyor.

Saat 17-21 arasında sportif olta balıkçılığı yarışması için kura çekimi ve çip dağıtımının yapılacağı ilk gün, folklor gösterisiyle tamamlanacak.

Şabut ve turna balığı yakalama yarışmasının 1. etabının yapılacağı festivalin 2. gününde etkinlik şöleni, çocuklarla eğitsel oyunlar,  kick boks ve sportif hareketler gösterisinin düzenleneceği belirtildi.

Etkinliklerle dolu ikinci günde doğa yürüyüşü, kano yarışmaları, uçurtma etkinliği, dilek balonu gösterisi ve gökyüzü gözlem şenliğinin ardından gecenin sonunda davetliler Siverek Belediyesi sıra gecesi ekibinin seslendireceği eserlerle müziğe doyacak.

Etkinliğinde son gününde ise şabut ve turna balığı yakalama yarışmasının 2. etabı ve bisiklet yarışmasının akabinde balık tutma yarışmasının sonucu belirlenecek.

3 günlük Takoran Kültür Ve Doğa Festivali, yapılacak konuşmalardan sonra düzenlenecek ödül töreninin ardından sona erecek.


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,siverek ,ayşe çakmak

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri