TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLER ZABITANIN DİKKATİNDEN KAÇMADI

 

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının koordinasyonunda büyükşehir ve merkez ilçe belediye zabıta ekiplerinden ortak denetim ekibi kuruldu. Ekipler Eyyübiye ilçesinde yaptığı ilk denetimde son kullanma tarihi geçmiş çok sayıda gıda ürünü ele geçirdi.
Şanlıurfa’da Zabıta hizmetlerinin daha etkili ve verimli olması için Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının Koordinasyonunda “Ortak Denetim” ekibi kuruldu. Büyükşehir, Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü Belediyesi Zabıta ekiplerinden oluşan ortak denetim ekibi, haftanın belirli günlerinde denetim yapacak. Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü İlçe merkezlerinde dönüşümlü olarak yapılacak denetimlerde iş yerleri tek tek kontrol edilecek. İşgal, hijyen, fiyat etiketi, gramaj, görüntü kirliliği, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat denetimi yapacak olan ortak denetim ekibi kurallara uymayan işletmeler hakkında yasal işlem uygulayacak. Ortak denetim ekibi ilk denetimini, Eyyübiye İlçesine bağlı Eyyüp Peygamber Caddesi başta olmak üzere Eyyüp Nebi, Osmanlı, Muradiye, Yenice ve Selçuklu mahallelerindeki iş yerlerinde yaptı.
Zabıta ekipleri denetim yaptıkları 2 markette son kullanma tarihi geçmiş salam, süt, makarna, tereyağı, soda, meyve suyu gibi birçok ürüne el koydu. Tarihi geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koyan zabıta ekipleri işletmecilere son kullanma tarihi geçmiş ürün satmaktan ceza yazdı. El konulan ürünler denetimlerin ardından geri dönüşüm merkezinde imha edild


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri