TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNE OTURACAK ÇALIŞTAY ŞANLIURFA’DA YAPILACAK

 

Pamuk ve fıstık üretiminde Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olan Şanlıurfa’da çalıştay düzenlenecek.

 

Türkiye’nin fıstık üretiminin yaklaşık yüzde 46’sıını, pamuk üretiminin ise yaklaşık yüzde 42’sini karşılayan Şanlıurfa’da Vali Hasan Şıldak başkanlığında pamuk ve fıstık ürünlerini konu alan iki ayrı çalıştay düzenlenmesiyle ilgili hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

 

Fıstık ve pamuk üretiminde Türkiye’nin ilk sırasında Şanlıurfa’nın olduğunu hatırlatan Vali Şıldak, “Şanlıurfa tahıl ambarı bir şehrimiz, fıstık ve pamuk üretiminde de ülkemizde ilk sırada yer alıyoruz. Bu iki önemli ürünümüzle ilgili önümüzdeki günlerde çalıştay düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu çalıştayla ilgili neler yapılabilir, üretimi nasıl daha güçlendirebiliriz ve tanıtımıyla ilgili çeşitli konuları gözden geçirdik. Şanlıurfa’nın kalkınması adına hep birlikte elimizden geleni yapacağız.” dedi.

 

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Yasin Akgül, GAP İdaresi Başkanı Hasan Maral, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yunus Çolak, GAPTAEM Müdürü İbrahim Çetiner ile diğer ilgili kurum temsilcileri katıldı.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #pamuk #fıstık #urfa #çalıştay #üretim

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri